CVC zawarł porozumienie ze związkami z PKP i PKP Energetyka

Caryville Investments - spółka powołana przez CVC Capital Partners do realizacji transakcji zakupu PKP Energetyka, zawarła Porozumienie Partnerów Dialogu Społecznego z Międzyzakładową Komisją Koordynacyjną NSZZ Solidarność PKP Energetyka oraz Radą Krajową Federacji Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei Państwowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CVC zawarł porozumienie ze związkami z PKP i PKP Energetyka

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

20 lip 2015 12:32


- Cieszę się że podpisaliśmy porozumienie. Zapisy w nim zawarte udało się wypracować dzięki odpowiedzialnej postawie każdej ze stron, opartej na dialogu i trosce nas wszystkich o przyszłość firmy i jej pracowników. Wiem, że to ważny krok w naszych negocjacjach, które mam nadzieję zakończymy niebawem pomyślnie, podpisując umowę nabycia akcji PKP Energetyka – powiedział Przemysław Obłój z CVC.

Gwarancja zatrudnienia i premie dla pracowników

W treści porozumienia podpisanego 16 lipca br., czytamy: „Organizacje związkowe wspierają długofalowy rozwój spółki we współpracy z Inwestorem, jako właścicielem”. Fundusz CVC na mocy porozumienia zobowiązał się m.in. do niewypowiadania ZUSP-u dla pracowników PKP Energetyka do końca 2019 r. oraz do realizacji Paktu Gwarancji Pracowniczych, zawartych 19 stycznia 2015 roku, w tym gwarancji zatrudnienia oraz premii prywatyzacyjnej dla pracowników PKP Energetyka.

Ponadto, strony uzgodniły, że kontynuowane będą uprawniania pracowników PKP Energetyka, ich rodzin oraz emerytów do ulg transportowych na warunkach obowiązujących obecnie. Nowe stanowiska pracy w ramach rekrutacji, będą proponowane, najpierw obecnym pracownikom spełniającym wymagania w zakresie kompetencji.

Inwestor będzie wspierał rozwój pracowników

Przyszły inwestor będzie również wspierał rozwój zawodowy pracowników i podnosił ich kwalifikacje oraz zadeklarował, zgodnie z wnioskiem strony związkowej, że nazwa spółki pozostanie niezmieniona, co najmniej przez cztery najbliższe lata.

Fundusz CVC, zaoferował najwyższą cenę za PKP Energetyka i otrzymał 6 lipca br., od PKP S.A., wyłączność do dalszego prowadzenia negocjacji w sprawie prywatyzacji Spółki. Proces ma się zakończyć w III kwartale 2015 r.

Porozumienie ze stroną związkową wejdzie w życie z dniem nabycia akcji PKP Energetyka przez CVC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.