PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Coraz bliżej do strajku w Amazonie w Polsce. Podpiszą protokół rozbieżności

NSZZ Solidarność poinformował, że 5 czerwca we Wrocławiu podpisze protokół rozbieżności z polskim oddziałem Amazona. Strajk wisi w powietrzu?

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 4 cze 2019 17:15
Coraz bliżej do strajku w Amazonie  w Polsce. Podpiszą protokół rozbieżności
- Analizując globalne sprawozdania finansowe Amazon widać, że spółka nie tylko sprzedaje coraz więcej, ale że jest coraz bardziej rentowna - podkreśla sytuację przedsiębiorstwa Maciej Grodzicki, ekonomista z Uniwersytetu Jagiellońskiego. (for. Amazon, materiały prasowe/press.aboutamazon.com)
REKLAMA

Jak poinformowano w korespondencji wysłanej także do naszej redakcji, spór zbiorowy w Amazonie nabiera na sile. 5 czerwca strona związkowa we Wrocławiu chce podpisać protokół rozbieżności z pracodawcą. Sygnatariuszami protokołu o 13.30 będą związkowcy z NSZZ Solidarność i Inicjatywy Pracowniczej.

Piszący do nas związkowcy podkreślają, że przedstawili trzy żądania, których Amazon "nie potraktował poważnie". Związki żądają podwyżek, zmniejszenia tempa pracy, oraz stabilnych umów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Amazon w ogóle nie bierze pod uwagę głosu pracowników, na rokowaniach było to wyraźnie widać - mówi Natalia Skowrońska ze związku Inicjatywa Pracownicza w Amazon Fulfillment Poland. - Nasze żądania zostały zlekceważone dodaje. - Tymczasem, tempo pracy rośnie jak szalone, ludzie co tydzień dostają negatywne oceny nawet jak wyrabiają 99,8 proc. normy.

Czytaj też: Bezos dumny z byłej żony, która odda połowę majątku na cele dobroczynne

- Analizując globalne sprawozdania finansowe Amazon widać, że spółka nie tylko sprzedaje coraz więcej, ale że jest coraz bardziej rentowna - podkreśla sytuację przedsiębiorstwa Maciej Grodzicki, ekonomista z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jego ocenie pracownicy powinni partycypować w zyskach płynących z tego rozwoju. - W szczególności silna marża operacyjna pokazuje, że w spółce jest duża przestrzeń do podwyżek wynagrodzeń.

Na konferencji we Wrocławiu związki nie tylko złożą podpisy pod protokołem rozbieżności, chcą także przedstawić plan na najbliższe tygodnie i miesiące.

Spór w Amazon Polska trwa od 9 maja. Związki, obok już wspomnianych podwyżek, chcą ujednolicenia wynagrodzeń w poszczególnych magazynach należących do firmy oraz zmniejszenia obciążeń nakładanych na pracowników fizycznych. Ten ostatni punkt potwierdzają ubiegłoroczne kontrole Państwowej Inspekcji Pracy. Wykazały, że obciążenie pracą fizyczną na większości przebadanych stanowisk pracy w Amazonie to ponad dwukrotne przekraczanie dopuszczalnych normy pracy fizycznej określonych w polskim prawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Coraz bliżej do strajku w Amazonie w Polsce. Podpiszą protokół rozbieżności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA