PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Co z podwyżkami dla pracowników Krajowej Administracji Skarbowej?

  • Autor: PAP
  • 28 lis 2019 16:44

Prowadzone są prace w sprawie sposobu finansowania podwyżek dla pracowników i funkcjonariuszy KAS, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - informuje Krajowa Administracja Skarbowa w czwartek na Twitterze.

Co z podwyżkami dla pracowników Krajowej Administracji Skarbowej?
Adobe Stock
REKLAMA

Czwartkowy "Puls Biznesu" napisał, że rząd zamierza wydać 1,9 mld zł na wzrost płac i inwestycje w skarbówce w ciągu najbliższych 3 lat. Zdaniem gazety związkowcy nie kryją zadowolenia.

Jak podaje dziennik, w 2020 r. pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej mają otrzymać podwyżki zarówno wynikające z projektu ustawy budżetowej na 2020 r., jak też z kwot przewidzianych na wzrost wynagrodzeń i uposażeń w programie wieloletnim "Modernizacja KAS w latach 2020-2022". Podkreślono, że - jak zapewnił rzecznik MF Paweł Jurek - "wkrótce z przedstawicielami organizacji związkowych spotka się minister Tadeusz Kościński".

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała w czwartek na Twitterze, że w tekście zabrakło ważnego, w jej ocenie, zdania z odpowiedzi udzielonej przez MF. "Rozważane są różne możliwości, ale na chwilę obecną ostateczne rozwiązania jeszcze nie zapadły" - napisano.

MF wyjaśniło, że "obecnie prowadzone są prace zmierzające do ustalenia ostatecznego sposobu finansowania 6 proc. wzrostu kwot bazowych dla pracowników i funkcjonariuszy KAS osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzeń osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co z podwyżkami dla pracowników Krajowej Administracji Skarbowej?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA