PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Prezes LOT: Brak porozumienia ze związkami zawodowymi ws. płac to porażka

  • Autor: PAP/JS
  • 27 cze 2017 21:42

Porażką jest brak porozumienia ze związkami zawodowymi w kwestiach płacowych - ocenił prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Liczy on, że strony dojdą w tej sprawie do porozumienia. Podobne oczekiwania ma również strona związkowa.

Prezes LOT: Brak porozumienia ze związkami zawodowymi ws. płac to porażka
Adobe Stock
REKLAMA

• Grzegorz Włodek ze Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w PLL LOT powiedział, że niewiele jest firm w Polsce, spółek Skarbu Państwa, które mają tak cierpliwe związki i tak odpowiedzialne.

• "Ale trzeba pamiętać, że jesteśmy mocno naciskani przez pracowników i cierpliwość pracowników się kończy i zarządów związków zawodowych też. Stąd rozpoczęcie akacji protestacyjnej. I ze smutkiem musimy powiedzieć, że będziemy eskalować akcje protestacyjną, jeżeli naprawdę szybko się nie dogadamy" - zapowiedział.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

We wtorek (27 czerwca) odbyło się posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury poświęcone informacji nt. sytuacji PLL LOT z uwzględnieniem spraw płacowo-pracowniczych. Uczestniczący w niej szef przewoźnika powiedział, że w spółce trwają dwa spory zbiorowe - jeden dotyczący warunków wynagradzania i regulaminu wynagradzania w LOT, a drugi - zasad awansowania pilotów. Oba spory trwają od czterech lat.

Milczarski mówił, że brak ostatecznego porozumienia ze związkami zawodowymi w kwestiach płacowych to sprawa, "która dość poważnie nas zajmuje i martwi". "Ale trzeba powiedzieć, że pomimo braku porozumienia, obie strony zachowują się w bardzo odpowiedzialny sposób" - zaznaczył.

Przypomniał, że pod koniec kwietnia na spotkaniu LOT-u z przedstawicielami związków zawodowych oraz z przewodniczącym komisji infrastruktury senatorem Stanisławem Kogutem uzgodniono treść porozumienia.

"Po sporządzeniu protokołu, pracodawca przedstawił związkom zawodowym do akceptacji treść porozumienia, która uwzględniała realizację wszystkich punktów, które zostały w niniejszej notatce ze spotkania z senatorem Kogutem (...) podpisane. 7 czerwca otrzymaliśmy od związków zawodowych, podpisane przez wszystkie związki zawodowe wspólne, negatywne stanowisko w zakresie treści i propozycji wprowadzenia tego porozumienia (...). Jednocześnie zawierał realizację tychże punktów, które tu zawarto. Na wprowadzenie tych ustaleń zgody nie wyraziły związki zawodowe, formułując negatywne stanowisko" - tłumaczył Milczarski. Dodał, że późniejsze propozycje zarządu także spotykały się z negatywną odpowiedzią związków zawodowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezes LOT: Brak porozumienia ze związkami zawodowymi ws. płac to porażka

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA