×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Castorama gotowa do dalszych rozmów z „Solidarnością”

„Solidarność” zapowiada walkę wszelkimi dostępnymi środkami o prawa związkowców zwolnionych w listopadzie z Castoramy. Rozmowy związkowców ze spółką zakończyły się fiaskiem. Co dalej?

Castorama gotowa do dalszych rozmów z „Solidarnością”
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • W listopadzie pracę straciło 10 osób z 11-osobowego zarządu „Solidarności” w Castorama Polska.
 • Castorama po raz kolejny podkreśla, że nie jest przeciwna działającym w spółce związkom.
 • 25 listopada związkowcy zorganizowali protesty przed sklepami Castoramy, dwa dni później odbyły się rozmowy z przedstawicielami spółki, które zakończyły się fiaskiem.

27 listopada odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli spółki Castorama Polska z delegacją NSZZ „Solidarność”.

– Związek Zawodowy zażądał bezwarunkowego przywrócenia do pracy 10 członków zarządu organizacji związkowej działającej w Castoramie. W ocenie spółki rozwiązanie polegające wyłącznie na przywróceniu do pracy osób, które ponoszą formalnoprawną odpowiedzialność za bezprawne działania wobec spółki, nie gwarantuje rozwiązania przyczyn zaistniałej sytuacji – informują portal Pulshr.pl przedstawiciele Castoramy.

Castorama po raz kolejny podkreśla, że nie jest przeciwna działającym w spółce związkom. – Castorama szanuje dobrowolność zrzeszania się i wszelkie formy angażowania na rzecz pracowników, a także niezależność i samorządność związków zawodowych, w tym prawo do dozwolonej krytyki. Przynależność do organizacji związkowych oraz działalność związkowa zgodna z przepisami nigdy nie były przedmiotem oceny ze strony Spółki. Castorama Polska w dalszym ciągu widzi możliwość rozmów z NSZZ „Solidarność” – zapewnia nas spółka.

Zobacz też: Kolejni związkowcy zwolnieni z Castoramy. "Solidarność" wzburzona

Przypomnijmy, w listopadzie pracę straciło 10 osób z 11-osobowego zarządu „Solidarności” w Castorama Polska. Castorama jako przyczynę zwolnienia pracowników podała wpisy na portalach społecznościowych. Zdaniem firmy związkowcy, którzy je umieszczali, nawoływali w ten sposób do krytyki pracodawcy i jego działań, a tym samym działali na szkodę firmy, podważając jej dobre imię.

Już dwa dni po pierwszych zwolnieniach, 7 listopada, sprawą zajęło się obradujące w Gdańsku Prezydium Komisji Krajowej "S", które w swoim stanowisku uznało zwolnienie będących pod szczególną ochroną członków komisji za rażące złamanie prawa i określiło działanie  Castoramy mianem szykanowania pracowników za prowadzenie działalności związkowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (11)

Do artykułu: Castorama gotowa do dalszych rozmów z „Solidarnością”

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Andrzej 2020-08-31 04:26:33

  We wrześniu jest sprawą w sądzie Castorama przeciwko związkach zawodowym a że Castorama nie liczy się z pracownikami to jest prawda doświadczyłem tego na sobie gdzie nie słusznie oskarżony przez klienta zostałem wyrzucony

 • haszczu 2020-01-14 11:48:24

  Na forum forumzwiazkizawodowe.pl można poczytać jakie podejście maja ludzie do obecnych związków zawodowych. Nic dodać nic ująć.

 • Swayer 2020-01-10 10:11:16

  Nie mają co z nimi rozmawiać, skoro związkowcy Solidarności sami zamiast rozmowy wybrali szkodliwy sposób przedstawienia swojego stanowiska.

 • kornik 2020-01-09 13:25:45

  Nie wierzę ani trochę związkom, nawet na stronie zwiazkizawodowe.blogspot.com opisane jest kilka przypadków gdzie widać że nie działają one zgodnie z zasadami.

 • Bart 2020-01-07 10:49:00

  Związkowcy nie powinni mieć żadnej taryfy ulgowej. Jeśli zachowali się niewłaściwie to powinni ponieść konsekwencje swoich działań.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA