PARTNERZY PORTALU

Burza w PLL LOT: "Niech prezes sam dostaje wynagrodzenie minimalne przez 2 lata"

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa (ZZZA) jest oburzony odpowiedzią rządu na pismo w sprawie sytuacji Polskiej Grupy Lotniczej. - Rząd odsyła nas do Polskiej Grupy Lotniczej, której szefem jest Rafał Milczarski, będący zarazem prezesem PLL LOT. Czytamy też, że propozycja obniżki pensji do płacy minimalnej na 2 lata jest bardzo atrakcyjna. Proponujemy, by Milczarski sam przez 2 lata zarabiał co najwyżej minimalne wynagrodzenie - zaznaczają związkowcy.

Burza w PLL LOT: "Niech prezes sam dostaje wynagrodzenie minimalne przez 2 lata"
Odpowiedź na nasze pismo dotyczące sytuacji w PLL LOT jest bezczelna - oceniają związkowcy (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • W sierpniu Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego pismo dotyczące sytuacji w Polskich Liniach Lotniczych LOT, z apelem o pilną interwencję. - Obecnie nie tylko pogarszają się warunki pracy załóg, ale też pana obóz wprowadza rozwiązania, które zagrażają przetrwaniu PLL LOT - ocenili.
  • Sytuacja PLL LOT jest konsekwencją globalnej pandemii i dotyczy całej branży lotniczej. Działania podjęte przez zarząd PLL LOT zmierzały do szukania porozumienia i ograniczenia wynagrodzeń. Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego odrzucił propozycję pracodawcy skierowaną do grupy zawodowej personelu pokładowego - odpowiedział sekretarz stanu Maciej Małecki.
  • Odpowiedź na nasze pismo dotyczące sytuacji w PLL LOT jest bezczelna. Proponujemy, by Milczarski sam przez 2 lata zarabiał co najwyżej minimalne wynagrodzenie - komentuje ZZZA.

W sierpniu Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego pismo dotyczące sytuacji w Polskich Liniach Lotniczych LOT, z apelem o pilną interwencję. Pismo przekazane zostało także do wiadomości ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

- Apelujemy do pana o to, aby chronić Polskie Linie Lotnicze LOT. Pana rząd z kierownictwem LOT-u podjął w ostatnich miesiącach wiele działań, aby osłabić narodowego przewoźnika. Zasłużeni pracownicy firmy są traktowani jak balast, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć - podkreślali w liście do premiera.

List związkowców do premiera (Źródło: Związkowa Alternatywa)
List związkowców do premiera (Źródło: Związkowa Alternatywa)

- Nie akceptujemy takiej polityki wewnętrznej i domagamy się działań, które chronią PLL LOT i zapewnią godną pracę etatowym pracownikom firmy. Gdy półtora roku temu było podpisywane porozumienie zarządu z załogą, wydawało się, że obydwie strony chcą spokojnej pracy w duchu dialogu i troski o wspólne dobro, jakim jest narodowy przewoźnik. Niestety okazało się, że władze spółki, za przyzwoleniem rządu, chcą wykorzystać kryzys do brutalnego ataku na podstawowe prawa pracownicze - pisali związkowcy związkowcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Burza w PLL LOT: "Niech prezes sam dostaje wynagrodzenie minimalne przez 2 lata"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2020-09-12 14:47:37

    24358 odcinek sagi "Szumlewicz kontra LOT". Wreszcie się kapnął, że to głupio wygląda jak ciągle występuje jako "ja, szef związku". A tak to występuje związek, a on gdzieś tam z innymi się podpisuje. A swoją drogą to kiedyś chciałbym poznać historię z jakiego to powodu pan Szumlewicz tak jest na LOT cięty.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA