PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Budżetówka wychodzi na ulice. Pracownicy chcą więcej zarabiać

  • jk
  • 22 lip 2022 17:48

7,8 proc. - taką podwyżkę proponuje rząd pracownikom budżetówki, natomiast aktualny poziom inflacji to 15,5 proc. OPZZ domaga się 20 proc. wzrostu wynagrodzenia dla pracowników sfery finansów publicznych. Związkowcy zaplanowali pikiety.

Budżetówka wychodzi na ulice. Pracownicy chcą więcej zarabiać
Organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ rozpoczynają akcje protestacyjne (Fot. OPZZ)
REKLAMA
  • Zaproponowana przez rząd podwyżka wynagrodzeń w wysokości 7,8 proc., zdaniem OPZZ, jest „skandaliczna". Związkowcy postulują o podwyżkę wynagrodzeń o 20 proc.
  • Organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ rozpoczynają więc akcje protestacyjne. Pierwszym krokiem będą pikiety przed urzędami wojewódzkimi.
  • Pracownicy pokazują rządowi żółtą kartkę. Jeśli rząd nie zmieni swojego stanowiska wobec planowanego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych podejmie dalsze ogólnopolskie akcje protestacyjne.

Zaproponowana przez rząd podwyżka wynagrodzeń w wysokości 7,8 proc., zdaniem OPZZ, jest „skandaliczna i daleko niewystarczająca dla wyrównania straty związanej
z galopująca inflacją. W praktyce spowoduje to obniżenie siły nabywczej otrzymywanych wynagrodzeń”. W związku z tym związkowcy postulują o podwyżkę wynagrodzeń o 20 proc.

- Poziom inflacji w Polsce osiągnął już niespotykaną wysokość 15,6 proc. W praktyce powoduje to masowe ubożenie Polaków. W ocenie OPZZ tylko zdecydowane działania rządu mogą uchronić miliony obywateli Polski przed wejściem w ubóstwo. Jednym z postulatów OPZZ jest wzrost wynagrodzeń pracowników sfery finansów publicznych o 20 proc. Postrzegamy to jako bezwzględne minimum, dla uchronienia przed negatywnymi skutkami obecnego kryzysu - komentują związkowcy z OPZZ.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ rozpoczynają akcje protestacyjne. Pierwszym krokiem będą pikiety przed urzędami wojewódzkimi.

Oto harmonogram akcji.

Sobota 23.07.2022

- Rada OPZZ woj. lubuskiego - pikieta w województwie lubuskim odbędzie się 23 lipca 2022 roku o godzinie 11:00 przed Delegaturą Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze;

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Budżetówka wychodzi na ulice. Pracownicy chcą więcej zarabiać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • truth 2022-07-25 10:22:54

    Urzędy Pracy najniższa krajowa i przymieranie głodem !!!!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA