Bogusław Ziętek, przewodniczący "Sierpnia 80" o górniczych czternastkach

- Jeżeli prezesi banków oprócz comiesięcznej pensji w wysokości 200-300 tys. zł dodatkowo otrzymują premie kwartalne, to nikt nie mówi, że dostają szesnaście pensji i że należy im je odebrać - mówi dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący "Sierpnia 80".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bogusław Ziętek, przewodniczący "Sierpnia 80" o górniczych czternastkach

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 sty 2016 14:06


Obecnie w górnictwie negocjowane są między innymi kwestie dotyczące wypłat czternastych pensji. Wiele osób podkreśla, że w tak ciężkiej sytuacji branży należałoby się przychylić chociażby do postulatu rozbicia na raty wypłaty czternastki. Jak Pan się na to zapatruje?

- Trzeba sobie jasno i wyraźnie powiedzieć, że czternastka jest elementem górniczego wynagrodzenia, które w górnictwie wypłacane jest w czternastu częściach, co nie znaczy, że górnicy otrzymują czternaście pensji.

Zarówno Barbórka, jak i czternastka wchodzą w średnie górnicze wynagrodzenie i są tylko częścią wypłaty odłożoną w czasie, ponieważ kiedyś uzgodniono, że te elementy wynagrodzenia wypłacane będą w okresie zimowym, kiedy jest zbyt na węgiel i przypływ gotówki.

Ale spółki górnicze ledwie zipią...

- Dziś nie można mówić górnikom, że mają się tego pozbawić, bo jest to jakiś nieuzasadniony przywilej.

Średnie wynagrodzenia w górnictwie, w skład których wchodzi Barbórka i czternastka, nie są jakoś nadzwyczajnie wysokie. I porównując je z wynagrodzeniami w innych branżach nie ma żadnego uzasadnienia do ich obniżania.

Jeżeli prezesi banków oprócz comiesięcznej pensji w wysokości 200-300 tys. zł dodatkowo otrzymują premie kwartalne, to nikt nie mówi, że dostają szesnaście pensji i że należy im je odebrać.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Do ha ha 2016-01-29 16:24:14

Gówno się z Tobą równa. Nie obrażaj ludzi którzy piszą prawdę a prawda w oczy koli, nara.

haha 2016-01-27 20:36:55

Ty okradany! Zgasiła bym cię ale gówno się nie pali!

Bez komentarza 2016-01-27 17:24:11

Powiem krótko, gdyby nie Śląsk i górnictwo, to Warszawy by nie zbudowano. Chodź i zjedz a uciekniesz jak pies z podkulonym ogonem bo na dole nima okien. Z górnictwa do Warszawy idzie 3miliony a spowrotem jeden, to gdzie są te pieniądze.,no pytam gdzie. Masakra