PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Bez porozumienia w Poczcie Polskiej. Zawieszono negocjacje

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 19 wrz 2019 10:45

W nocy z 18 na 19 września 019 r. przerwano kolejną rundę negocjacji w Poczcie Polskiej. Nie udało się dojść do porozumienia.

Bez porozumienia w Poczcie Polskiej. Zawieszono negocjacje
Związki są gotowe czekać na dalsze negocjacje. Będą czekać w sali, w której do tej pory odbywały się rozmowy. (fot. PTWP)
REKLAMA

Stanowisko NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej trafiło do naszej redakcji 19 września. Dowiedzieliśmy się z niego, że mediacje rozpoczęte 11 września, zostały przerwane w nocy ze środy na czwartek. Jak relacjonują związki "przedstawiciel Właściciela (Skarbu Państwa) udzielał wsparcia stanowisku prezentowanemu przez pracodawcę." Efektem tego nie doszło do realnego zbliżenia i runda zakończyła się fiaskiem.

Ze strony pracodawcy w mediacjach uczestniczyli Przemysław Sypniewski prezes Poczty i wiceprezesi Andrzej Bodziony i Tomasz Cicirko. Radę Nadzorczą reprezentowali przedstawiciele pracowników Robert Czyż i Leszek Gawarecki. Obserwatorami właściciela (Skarby Państwa) byli sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szrot, dyrektorzy departamentów Marcin Izdebski z KPRM i Maciej Świtkowski z Ministerstwa Infrastruktury. Spotkanie moderowali wyznaczeni mediatorzy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Związkowcy przyznają, że pracodawcy zaoferowali "różne warianty" nowych propozycji. Wszystkie w odbiorze strony związkowej "nie były spójne z ustaloną wspólnie propozycją reprezentatywnych związków zawodowych."

Czytaj też: Blisko 50 tys. pracowników koncernu rozpoczęło strajk

Przekonują one, że wychodziły naprzeciw oczekiwaniom pracodawcy obniżając żądanie wzrostu wynagrodzeń zasadniczych. "Wobec nieustępliwości pracodawcy ostatecznie związki zdecydowały o powrocie do żądania wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników objętych zbiorowym układem pracy o 400 zł". Jednak stawiają warunek. Chcą, by wejścia w życie podwyżki działało od 1 czerwca br. Wiązałoby się to z wypłatą podwyżek za minione miesiące.

Prezesi Poczty Polskiej 11 września, w trakcie pierwszej części spotkania, złożył oświadczenie, że oczekiwania strony związkowej mogą być zrealizowane wyłącznie po ich akceptacji przez Radę Nadzorczą i Właściciela. Ci, jak już wiemy, byli obecni na negocjacjach 19 września i nie zdecydowali się stanąć po stronie związków. Zaowocowało to przerwą w negocjacjach.

Strona związkowa podjęła decyzje o pozostaniu przedstawicieli obydwu reprezentatywnych organizacji związkowych na sali obrad do momentu wznowienia mediacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bez porozumienia w Poczcie Polskiej. Zawieszono negocjacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA