Będzie pikieta w sprawie szpitala. Pracownicy bez pensji

W piątek (21 lutego) w Świdwinie przed siedzibą Starostwa Powiatowego zorganizowana zostanie pikieta. Pracownicy Szpitala Polskiego w Połczynie-Zdroju i mieszkańcy powiatu będą domagać się, by władze powiatu wypowiedziały natychmiast umowę dzierżawy szpitala spółce Szpitale Polskie S A.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie pikieta w sprawie szpitala. Pracownicy bez pensji

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

20 lut 2014 9:50


Pracownicy szpitala nie otrzymują na czas pensji, w szpitalu brakuje leków, sprzętu jednorazowego użytku, środków czystości. Ze względu na tak dramatyczną sytuację lekarze zapowiedzieli, że nie będą pełnić dyżurów - nie chcą brać odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów.

Jak informuje serwis internetowy Głosu Koszalińskiego, Marcin Olejnicki, który przewodniczyć będzie piątkowemu zgromadzeniu, zapowiedział, że protestujący zażądają od zarządu powiatu konkretnej deklaracji w sprawie wypowiedzenia umowy dzierżawy spółce Szpitale Polskie. Gdy takiej zabraknie, będą domagać się od radnych odwołania zarządu powiatu.

Powiatowi radni podzielają obawy co do niepewnej przyszłości lecznicy wydzierżawionej katowickiej spółce Szpitale Polskie. "Nie można wykluczyć sytuacji, w której Spółka w następstwie utraty zdolności finansowej utraci również zdolność zarządzania szpitalem i przerwie jego działalność” - czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Powiatu w Świdwinie z 30 stycznia 2014 r. w sprawie powołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w celu prowadzenia przedsiębiorstwa leczniczego".

W oparciu o wspomnianą uchwałę ma być utworzona spółka pod nazwą "Szpital w Połczynie-Zdroju". Udziałowcem-założycielem ma być powiat świdwiński.

Sprawą przestrzegania praw pracowniczych w Szpitalu Polskim w Połczynie-Zdroju zainteresował się departament organizacji ochrony zdrowia MZ, który w lutym zwrócił się do starosty o wyjaśnienia na temat terminowości wypłat wynagrodzeń, a także odprowadzania składek do ZUS i PZU.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

sztumianin 2014-02-20 16:37:04

W szpitalu w Sztumie pod rzadami spolki Szpitale Polskie jest identycznie brak wyplat na czas,zus nie placony ,brak socjalu dzierzawa nie placona ,media nie placone kontrahenci nie oplacani.Obawiamy sie ze to wszystko za chwile runie.Szkoda ze nasze Starostwo na to nie reaguje,a moze sie w pewnym momencie zdziwic.