Będzie kolejny strajk w firmie Amazon?

Niemiecki związek zawodowy sektora usług Verdi wezwał pracowników dwóch z działających w Niemczech placówek internetowej firmy handlu wysyłkowego Amazon do strajku, który miałby przyspieszyć rozwiązanie obecnego sporu płacowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie kolejny strajk w firmie Amazon?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 maj 2014 8:30


"Odmowa Amazonu w sprawie rozmów na temat porozumienia płacowego jest oznaką braku szacunku i tego, że nie ceni sobie wysiłków swych pracowników" - głosi oświadczenie członkini zarządu Verdi Stefanie Nutzenberger.

Dwudniowy strajk ma się rozpocząć w centrum wysyłkowym w Bad Hersfeld w Hesji od zmiany nocnej w czwartek, a w centrum wysyłkowym w Lipsku od zmiany porannej w piątek.

Verdi chce, by Amazon podniósł płace pracowników swych centrów wysyłkowych do poziomu przewidzianego przez niemieckie układy zbiorowe dla sektorów handlu wysyłkowego i detalicznego. By poprzeć ten postulat, zorganizował w ciągu ubiegłego roku kilka akcji strajkowych. Ostatnia z nich odbyła się w kwietniu.

Amazon odrzuca żądania związkowców, twierdząc, że chodzi tutaj o pracowników logistyki, których średnia wynagrodzeń przewyższa standard dla tej branży.

Niemcy są dla Amazonu najważniejszym rynkiem poza USA, a jego dziewięć niemieckich centrów wysyłkowych zatrudnia łącznie 9 tys. ludzi na stałe oraz 14 tys. sezonowo.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.