×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Będą premie i podwyżki w ZF. Koniec sporu zbiorowego

  • Justyna Koc
    jk
  • 19 lis 2021 10:58

Zakończył się spór zbiorowy w ZF CV System Poland. Związkowcy wynegocjowali m.in. coroczne premie i podwyżki.

Będą premie i podwyżki w ZF. Koniec sporu zbiorowego
ZF to globalny koncerne technologiczny, który dostarcza rozwiązania dla producentów samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Związki zawodowe (ZZ Pracowników Wabco Polska, MOZ OPZZ Konfederacja Pracy Wabco Polska, MOZ NSZZ Solidarność Wabko Polska) domagały się m.in. ustalenia corocznego terminu podwyżek, które powinny rosnąć o 9,9 proc. co roku. Pracownicy chcieli również, by wprowadzono roczną premię. Postulowali również o zmniejszenie tygodniowego wymiaru pracy – z 40 do 35 godzin, bez obniżania wynagrodzeń.

Jak informuje Jarosław Gadawski, zakładowy społeczny inspektor pracy, przewodniczący OPZZ Konfederacja Pracy Wabco Polska, pracodawca zaoferował średnie podwyżki w wysokości 7 proc., przy czym maksymalny wzrost może wynieść 10 proc.

Ponadto dodatkowe 80 zł mogą otrzymać osoby, które zostały zatrudnione przed 1 sierpnia 2021 r., nie miały powyżej 80 proc. absencji w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2021 r., a także otrzymały ocenę za okres od 1 kwietnia do 20 listopada powyżej 35 pkt. (dotyczy pracowników produkcyjnych) lub ocenę roczną na poziomie 3 (dotyczy pozostałych pracowników).

Podczas negocjacji ustalono również, że rewizje wynagrodzeń od 2023 r. będą odbywały się co roku w styczniu. Ponadto wprowadzona zostanie nagroda roczna dla wszystkich pracowników w wysokości 1 proc. rocznej pensji. Przedłużono także gwarancje zatrudnienia na kolejne 2 lata.

Związkowcy wraz z pracodawcą ustalili również, że maksymalna liczba pracowników tymczasowych w danej grupie zawodowej nie może przekroczyć 20 proc.

ZF to globalnym koncern technologiczny, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu. W 2020 r. przejał Wabco Holdings. Prowadzi w Polsce działalność w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W roku 2019 Grupa ZF w Polsce osiągnęła sprzedaż na poziomie 580 milionów EUR i zatrudniała 8 tys. osób (na dzień 31.12.2019). Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą premie i podwyżki w ZF. Koniec sporu zbiorowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA