Będą maszerować "O godną pracę bez wyzysku"

- Chcemy zamanifestować wolę walki o prawa pracownicze, upomnieć się o służbę zdrowia i edukację - powiedział Jan Guz szef OPZZ, zapraszając wraz z Leszkiem Millerem (SLD) na marsz, który odbędzie się 1 maja pod hasłem: "O godną pracę bez wyzysku".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą maszerować "O godną pracę bez wyzysku"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 kwi 2013 13:06


- Kiedy patrzymy na to, co dzieje się na rynku pracy, skalę umów śmieciowych, jest jasne, że słowo "wyzysk" jest ciągle obecne w życiu społecznym - powiedział Miller na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Szef OPZZ z kolei podkreślał, że 1 maja to dzień walki o prawa pracownicze, godne wynagrodzenie oraz godne zabezpieczenie emerytalne, a także prawa dla polskiej rodziny. Guz zaznaczył, że ponad 2 mln Polaków zostało "wypchniętych na zmywak" poza granice kraju, a kolejne 2 mln jest zarejestrowanych w urzędach pracy.

- Kolejne kilkaset tysięcy osób nie wierzy w żadną pomoc państwa. Chcemy przypomnieć rządzącym o ich powinnościach. Wszystkich, którzy chcą poprawy warunków życia, pracy i płacy zapraszamy na manifestację w Warszawie - mówił Guz.

Pierwszomajowa manifestacja ma zacząć się o godz. 12. Uczestnicy marszu przejdą: Nowym Światem przez Rondo de Gaulle'a do Placu Trzech Krzyży, a potem Książęcą do mieszczącego się przy ulicy Rozbrat Parku im. Rydza-Śmigłego. Tam o 13.15 rozpocznie się "Piknik Europejski", który ma przypomnieć z kolei o 9. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Po pochodzie odbędzie się rodzinny piknik z zespołem "Weekend".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.