"Arogancja zarządu sięgnęła zenitu". Spór w Orlenie zaostrza się

We wtorek (9 kwietnia) przed siedzibą Orlenu odbędzie się pikieta pracowników domagających się podwyżek wynagrodzeń. Związkowcy uważają, że zachowanie zarządu wobec pracowników jest aroganckie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Arogancja zarządu sięgnęła zenitu". Spór w Orlenie zaostrza się

PODZIEL SIĘ


Autor: Damian Baran

5 kwi 2013 15:52


Spór zbiorowy trwa w Orlenie od marca. Informowaliśmy o pogotowiu strajkowym i planowanej pikiecie tutaj.

Związkowcy zapowiadają, że w czasie pikiety będą żądać między innymi podwyżek dla pracowników, odblokowania negocjacji ZUZP w spółkach grupy Orlen, likwidacji "czarnej listy" spółek współpracujących z Orlenem, a także odstąpienia od likwidacji radiowęzła w firmie oraz powstrzymania ograniczania zatrudniania i stosowania umów śmieciowych.

Twierdzą również, że arogancja zarządu PKN Orlen sięgnęła zenitu. Informują, że kilkuset złotowe premie świąteczne, które ostatnio dostali - miały zadośćuczynić oczekiwaniom pracowników na kilka dni przed ogłoszeniem wyniku finansowego Grupy Kapitałowej PKN Orlen za 2012 r, który okazał się lepszy od tego rekordowego z 2011 r.

Przypomnijmy, że związki z Orlenu chcą podwyżek dla każdego z pracowników o 400 zł, a także nagród jednorazowych (2400 zł). Zarząd tłumaczy, że nie ma na to pieniędzy, a pracownicy koncernu powinni się cieszyć, że nie będzie zwolnień. Proponuje jedynie, że pracownicy mogą liczyć na nagrody uznaniowe - średnio w wysokości 1 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.