Amazon o NSZZ Solidarność: Szanujemy prawo do zrzeszania się

- Szanujemy prawa indywidualne naszych pracowników do zrzeszania się – powiedziała nam Marzena Więckowska z Amazona.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon o NSZZ Solidarność: Szanujemy prawo do zrzeszania się

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 sty 2015 11:06


11 stycznia w polskim oddziale Amazona powstał pierwszy związek zawodowy NSZZ „Solidarność” Amazon Fulfillment Poland, który będzie reprezentował wszystkich pracowników zatrudnionych w trzech centrach logistycznych amerykańskiego koncernu w Polsce.

- W codziennej pracy kierujemy się zasadą, że nie ma spraw nie do załatwienia, nie ma problemów nie do rozwiązania. Potrzebna jest tylko dobra wola i gotowość do rozwiązania problemów po każdej stronie – czytamy w komunikacie „Solidarności”.

Taką gotowość wyraża też amerykański koncern, przekonując, że jest firmą promującą kulturę otwartego dialogu. – Jesteśmy przekonani, że najskuteczniejszym sposobem, aby zrozumieć potrzeby naszych pracowników i odpowiednio na nie reagować jest bezpośredni kontakt z nimi – podkreśla Marzena Więckowska z Amazona.

- We wszystkich naszych centrach logistycznych mamy wypracowane metody komunikacji z pracownikami takie jak ankiety, rady pracowników, spotkania całych zespołów, tzw. Gemba walks, czyli obecność menedżerów na stanowiskach pracy swoich współpracowników, panele dyskusyjne oraz wiele innych – dodaje.

Jak jednak uprzedza nowo powstały związek zawodowy – jeśli dialog zawiedzie, związkowcy nie zawahają się skorzystać z innych narzędzi, takich jak pikiety, protesty, a nawet strajki. - Są to jednak narzędzia ostateczne - podkreśla NSZZ "Solidarność".

W ciągu najbliższych trzech miesięcy zostaną przeprowadzone wybory władz organizacji, tymczasem założyciele związku zachęcają pracowników, by do nich dołączyli. Oferują bezpłatne porady prawne w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Chcą również zaangażować się w utworzenie Społecznej Inspekcji Pracy (SIP) w Amazonie oraz w doprowadzenie do udziału polskich przedstawicieli pracowników koncernu w Europejskiej Radzie Zakładowej Pracowników Amazona.

Tylko w ubiegłym roku Amazon stworzył 6 tys. miejsc pracy w 50 miejscach w krajach UE. Jak zapowiada Xavier Garambois, wiceprezes Amazona ds. sprzedaży w Europie, to nie koniec ekspansji amerykańskiego giganta na starym kontynencie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Piotrek 2015-01-31 23:30:29

A kto ich tam zaprosil, co oznacza wszystkich. Ja nie chce zadnego związku nierobów. OK?

interes 2015-01-15 17:04:40

Już zwietrzyli interes. Chyba dalsze inwestycje zostaną ograniczone.