Air France, strajk: Piloci będą protestować przeciwko redukcji płac

• Największy w liniach lotniczych Air France związek zawodowy pilotów SNPL zapowiedział co najmniej sześciodniowy strajk.
• Ma on być wyrazem protestu przeciwko zapowiadanej redukcji płac.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Air France, strajk: Piloci będą protestować przeciwko redukcji płac

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 maj 2016 15:05


O strajku poinformował szef SNPL w Air France Philippe Evain.

Decyzję o strajku podjęli członkowie związku w głosowaniu przeprowadzonego w ramach wewnętrznych konsultacji. "Akcję z całą pewnością przeprowadzimy w czerwcu" - oświadczył rzecznik SNPL w Air France Emmanuel Mistrali, nie podając więcej szczegółów.

Agencja Reutera zauważa, że strajk pilotów może zbiec się w czasie z falą strajków i demonstracji we Francji; od dwóch miesięcy związkowcy protestują przeciwko forsowanej przez rząd prezydenta Francois Hollande'a reformie prawa pracy. Sytuacja w kraju jest coraz bardziej napięta; blokady m.in. magazynów paliw i strajki w rafineriach doprowadziły do trudności z zaopatrzeniem w paliwa w całym kraju, co skłoniło nawet władze do sięgnięcia po zapasy strategiczne.

Także w poniedziałek w reakcji na planowane kontrowersyjne reformy związki zawodowe zapowiadały, że w najbliższych dniach strajkować będą pracownicy francuskich kolei, portów, paryskiego metra i być może także portów lotniczych.

Od 10 czerwca do 10 lipca w 10 miastach Francji odbywać się będą mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Euro 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.