Afera w Danii: polska ambasada radzi jak mało płacić naszym rodakom

Polska ambasada w broszurze skierowanej do polskich przedsiębiorców radzi, aby unikali duńskich związków zawodowych. Oskarża je o stosowanie nielegalnych metod zmuszających polskie firmy do płacenia duńskich wynagrodzeń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Afera w Danii: polska ambasada radzi jak mało płacić naszym rodakom

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

12 wrz 2013 15:12


O całej sprawie donosi "Gazeta Wyborcza", która dostała informację o sprawie od czytelniczki z Danii. - Od niedzieli jest w Danii afera. Polska ambasada wydała broszurkę, w której radzi, najkrócej rzecz ujmując, jak polskie firmy mają uniknąć płacenia swoim pracownikom tyle, ile wymaga tzw. układ zbiorowy i oskarża związki zawodowe o "nielegalne działania" - napisać miała pani Marta.

- W praktyce, związki zmuszają polskie firmy różnymi sposobami, często nielegalnymi działaniami, do zawierania zbiorowych układów pracy - przytacza fragment dyplomatycznej publikacji dziennik.

Czytaj też: Pracownicy ze wschodniej Europy są wykorzystywani na saksach. Potrzeba nowych regulacji, by ich chronić?

W "poradniku" napisano także, by nie ujawniać warunków płacowych pracowników podkreślając, że związki zawodowe nie mają prawa do takich informacji.

Jak podaje serwis "Copenhagen Post", duńska minister pracy - Mette Frederiksen, oczekuje na reakcję polskiej ambasady jeszcze w tym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Piotrek 2013-09-15 17:22:36

Nic mnie już nie zdziwi jeżeli chodzi o postępowanie "polskiej" władzy !(