700 lotów odwołanych: personel Lufthansy strajkuje

Personel naziemny Lufthansy rozpoczął zgodnie z zapowiedziami w czwartek rano we Frankfurcie nad Menem oraz kilku innych niemieckich portach lotniczych strajk ostrzegawczy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

700 lotów odwołanych: personel Lufthansy strajkuje

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 mar 2013 10:33


Lufthansa odwołała blisko 700 lotów. Związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi domaga się podwyżek.

Strajkują w największym niemieckim porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem oraz w Monachium i Duesseldorfie. Skutki akcji będą odczuwalne także na innych niemieckich lotniskach.

W wyniku akcji protestacyjnej we Frankfurcie ucierpiało kilka tysięcy pasażerów - poinformowała telewizja publiczna ARD. Linie lotnicze anulowały przede wszystkim połączenia pomiędzy miastami w Niemczech oraz na terenie Europy, natomiast loty międzykontynentalne miały odbywać się zgodnie z rozkładem.

Strajk ma potrwać do godz. 12.

Celem związku zawodowego Verdi jest wywarcie presji na pracodawcę przed zapowiedzianą na piątek kolejną rundą rozmów z zarządem spółki.

W obecnych negocjacjach Verdi domaga się dla około 33 tys. pracowników podwyżki płac o 5,2 proc. i ochrony przed zwolnieniami. Zarząd Lufthansy chce natomiast, by pracownicy zrezygnowali z podwyżek i zgodzili się na wydłużenie czasu pracy.

Lufthansa wdraża od ubiegłego roku program restrukturyzacji koncernu, tłumacząc to konkurencją ze strony azjatyckich linii lotniczych.

Janine Peltier z hamburskiego oddziału Verdi powiedziała agencji dpa, że nie widzi szansy na szybkie porozumienie z Lufthansą.

- Stanowisko pracodawcy jest dla nas prowokacją. Jeżeli nie pokażemy teraz naszej siły, to potem będzie bardzo trudno dojść do porozumienia - powiedziała przedstawicielka związku zawodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.