PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

35 godzin pracy w tygodniu i dwie wolne niedziele. Tego chce OPZZ

  • jk
  • 12 sie 2022 13:43

Związki zawodowe są za skróceniem czasu pracy. OPZZ proponuje wprowadzenie 35-godzinnego tygodnia pracy i dwóch wolnych niedziel - dla pracujących w niedziele. Walczy o te zmiany już od ponad dwóch lat.

35 godzin pracy w tygodniu i dwie wolne niedziele. Tego chce OPZZ
OPZZ proponuje stopniowe zmniejszanie tygodniowego wymiaru czasu pracy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Donald Tusk, zapowiadając uruchomienie pilotażowego programu wprowadzającego krótszy tydzień pracy, na dobre rozpoczął dyskusję nad tym pomysłem.

- Uważam, że w Polsce powinniśmy, i to będzie moja propozycja, kiedy wygramy wybory, rozpocząć jak najszybciej pilotażowy program skróconego tygodnia pracy - powiedział Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Zapowiadając ten projekt, były premier na nowo rozpoczął dyskusję o skróceniu czasu pracy. A ta trwa już od kilku dobrych lat. Bowiem już w 2018 roku partia Razem wchodząc do Sejmu mówiła o pomyśle skrócenia czasu pracy. Teraz ideę wznowiła i do końca wakacji chce złożyć w Sejmie projekt ustawy wprowadzający tę zmianę. Partia obecnie zbiera podpisy popierające projekt.

- Polska skróciła dzień pracy do 8 godzin sto lat temu, a przecież od tamtej pory wzrosła wydajność i zmieniły się technologie. Do tego pracownicy, którzy mają więcej czasu na odpoczynek, pracują wydajniej - mówił pod koniec czerwca, gdy Razem ogłaszało swój pomysł Adrian Zandberg z Razem.

35 godzin pracy w tygodniu

Głos w sprawie skracania czasu pracy zabrało także OPZZ, które przypomina, że 35-godzinny tydzień pracy i dwie wolne niedziele dla pracujących w niedziele był jednym z 21 postulatów OPZZ, ogłoszonych ponad dwa lata temu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 35 godzin pracy w tygodniu i dwie wolne niedziele. Tego chce OPZZ

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA