300 osób pikietowało pod oddziałem PGE w Łodzi

We wtorek 19 maja odbyła się pikieta przed siedzibą łódzkiego oddziału zakładu PGE Dystrybucja zorganizowana przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

300 osób pikietowało pod oddziałem PGE w Łodzi

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 maj 2015 12:59


Akcję protestacyjną wsparli przedstawiciele pozostałych związków zawodowych działających w PGE oraz przedstawiciele Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”, związkowcy z innych branż łódzkiej „Solidarności”, a także przedstawiciele Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ „Solidarność”.
 
W sumie w pikiecie wzięło udział ponad 300 osób. Związkowcy z PGE protestowali przeciwko notorycznemu łamaniu praw pracowniczych, zwolnieniom dyscyplinarnym pracowników, w tym jednego z przewodniczących związku zawodowego oraz braku dialogu.

Czytaj też: Związkowcy PGE przeciwni utworzeniu spółki do obsługi księgowej

- Dzisiaj po raz drugi jesteśmy pod budynkiem PGE nie dlatego, że nam się tu podoba, tylko dlatego że dalej łamane są prawa pracownicze i prawa związkowe. To wstyd, że spółka która wypracowała ogromny zysk, liczony w miliardach, nie chce się podzielić nim z pracownikami. My na ulice wychodzimy dopiero wtedy, kiedy pracodawcy nie słuchają głosu pracowników – mówił przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” Waldemar Krenc.

- Dzisiejszy spór  nie dotyczy jedynie samych wynagrodzeń – kontynuował Krenc. - Spór ten dotyczy braku szacunku dla pracowników. Pracownicy są zwalniani z pracy sądy ich przywracają do pracy a spółka płaci wysokie odszkodowania. Ktoś kto dopuszcza do takiej sytuacji działa na szkodę spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.