1 maja: OPZZ zaprasza KOD-owców, a nad Moskwą ciekły azot

• Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone jest w wielu krajach na świecie (choć nie w kraju, który był inicjatorem tradycji, czyli USA). W Moskwie postanowiono nawet rozjaśnić niebo ciekłym azotem z tej okazji.
• Tym razem w Polsce Włodzimierz Czarzasty, lider SLD,  zaprosił do udziału w pochodzie członków Komitetu Obrony Demokracji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

1 maja: OPZZ zaprasza KOD-owców, a nad Moskwą ciekły azot

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 kwi 2016 5:21


Święto Pracy obchodzone jest 1 maja w wielu krajach na całym świecie, m.in. w Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Meksyku, Kostaryce, Argentynie, Chile, Wenezueli, a także na Kubie.

W Moskwie spodziewano się deszczu i burz, dlatego urzędnicy przyznali z budżetu 86 mln rubli (ponad 5 mln zł) na rozpędzenie chmur.

– Co roku koszt środków budżetowych przyznawany na rozpraszanie chmur w stolicy Rosji rośnie. W całym 2015 roku urzędnicy wydali na ten cel ponad 400 mln rubli, czyli prawie dwa i pół razy więcej niż rok wcześniej. Poprawę pogody zapewniają specjalne samoloty meteorologiczne, które używają dwutlenku węgla i ciekłego azotu – podał portal rozgłośni Radio Swoboda.

W Berlinie 1 Maja to czas pikników i demonstracji. Najstarsza pikieta organizowana jest przez związki zawodowe w świąteczne przedpołudnie. Co roku pochód wyrusza sprzed głównej siedziby związków zawodowych i maszeruje pod pod Bramę Brandenburską.

We Francji 1 Maja to nie tylko Święto Pracy, ale także Święto Konwalii. Konwalia jest uważana za kwiat szczęścia, pomyślności i młodości, dlatego wręcza się ją osobom, które się ceni i lubi. Wiele osób nie skupia się jednak na kwiatach, lecz na sytuacji politycznej.

W Pakistanie Święto Pracy jest dniem wolnym, podczas którego organizowane są parady, seminaria i wykłady. Również Afgańczycy spędzają ten dzień na spotkaniach i dyskusjach. Z kolei w Chinach 1 maja to czas turystów, którzy stoją w gigantycznych kolejkach, aby zwiedzić Zakazane Miasto.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jaro 2016-04-29 12:56:40

Brawo OPZZ ! Święto Pracy to Święto Ludzi Pracy i jak tam będę jak co roku ! Mi osobiście bardzo dobrze się kojarzy to Święto, spędzone w miłej wspólnej Majowej uroczystości.