Zygmunt Artwik wiceprezesem ZE PAK

30 października rada nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów-Konin powołała Zygmunta Artwika na stanowisko wiceprezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zygmunt Artwik wiceprezesem ZE PAK

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

2 lis 2015 9:47


Zygmunt Artwik jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Częstochowskiej o specjalizacji wytwarzanie energii elektrycznej. Ponadto ma ukończony kurs dla menedżerów energetyki w Instytucie Petten (Holandia) oraz kurs dla dyrektorów technicznych w Instytucie Energetyki i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Północnej Dakoty (Stany Zjednoczone Ameryki). 

Zygmunt Artwik pełnił funkcje dyrektora i wiceprezesa elektrowni i firm inżynieryjnych. Poza tym prowadził projekt budowy elektrowni m.in. w Kozienicach, Połańcu, Pątnowie i w Turcji. Jest również autorem kilku patentów, usprawnień technicznych i technologicznych dotyczących utrzymania i eksploatacji kotłów i turbin parowych. 

W latach 1976-1979 pracował w Elektrowni Kozienice jako dyżurny kierownik dwóch bloków 2x220MW. W latach 1979-2000 pracował w Elektrowni Połaniec zajmując kolejno stanowiska: kierownika rozruchu bloków, głównego inżyniera ds. eksploatacji elektrowni, dyrektora technicznego i wiceprezesa – dyrektora ds. technicznych.

Ze względu na posiadane doświadczenia w latach 1986-1988 w czasie pracy w Elektrowni Połaniec był oddelegowany do firmy Elektrim na stanowisko kierownika rozruchu – budowanej elektrowni w Turcji – Yenikoy. 

W latach 2000-2003 pracował w Elektrim Megadex Warszawa zajmując stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju biznesu. 

W latach 2003-2013 był wiceprezesem – dyrektorem zakładu energetyki w Polimex Mostostal. W latach 2013-2015 pełnił funkcję prezesa w Erbud Industry. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora w KPMG Advisory.

To dalszy ciąg zmian w zarządzie ZE PAK. 2 października odwołano cały dotychczasowy zarząd spółki i powołano nowy na którego czele stanął prezes Janusz Kaliszyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.