Związkowcy z Tarnowa idą do rady nadzorczej Grupy Azoty

Jak poinformowała Grupa Azoty trzeciego czerwca akcjonariusze chemicznej spółki zajmą się uzupełnieniem składu rady nadzorczej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy z Tarnowa idą do rady nadzorczej Grupy Azoty

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Dariusz Malinowski

wnp.pl

7 maj 2013 21:29


Obecnie w radzie nadzorczej Grupy Azoty (wcześniej ZA Tarnów) zasiada sześć osób. Są wśród nich m.in. pracownicy resortu skarbu jak i Marek Mroczkowski, w przeszłości szef Rafinerii Możejki i Polkomtela.

Taka liczba członków rady oznacza, że są w niej trzy wakaty. I właśnie uchwały dotyczące uzupełnienia składu rady nadzorczej IX kadencji to główne punkty porządek obrad.

Pomimo tego, że formalnie walne musi przegłosować kandydatów to jednak nie są to osoby nieznane. Wszyscy trzej kandydaci: Tomasz Klikowicz, Zbigniew Paprocki i Robert Kapka zostali wskazani do składu rady przez załogę.

W wyborach przeprowadzonych w dniach 8-18 kwietnia wzięło udział 83,33 proc. załogi spółki.

Kim są kandydaci? Tomasz Klikowicz to absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ukończył Wydział Inżynierii Środowiska. W Tarnowie pracuje od 1991 roku. Związany ze Związkiem Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego.

Zbigniew Paprocki to prezes zarządu tarnowskiego oddziału SITPChem. Ukończył Akademię Rolnicza im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Wydział Inżynierii Środowiska. Ze spółką związany od 1994 roku.

Także Robert Kapka to wieloletni pracownik spółki z Tarnowa. W przeszłości m.in. kandydował na członka zarządu spółki (z wyboru załogi).

Teoretycznie kandydaci powinni zostać przez walne zatwierdzeni. Ale jednak ostatni krok będzie należał do akcjonariuszy, a szczególnie dominującego jakim jest Skarb Państwa.

Historia KGHM, gdzie członkowie rady z wyboru załogi nie są zatwierdzani przez walne uczy, że decyzja wcale nie jest stuprocentowo pewna. Z drugiej strony mogłoby to doprowadzić do nikomu niepotrzebnego napięcia w trakcie procesu konsolidowania firm chemicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.