×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Znamy podział kompetencji nowych wiceministrów finansów

  • Autor: PAP/bad
  • 2 lip 2019 14:21

Tadeusz Kościński odpowiada w resorcie finansów m.in. za system podatkowy, a Piotr Dziedzic za pobór podatków i zwalczanie przestępczości ekonomicznej - wynika z zarządzenia ministra finansów w sprawie podziału kompetencji w kierownictwie MF.

Znamy podział kompetencji nowych wiceministrów finansów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W poniedziałek Ministerstwo Finansów poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

W związku z tym minister finansów Marian Banaś określił kompetencje nowych wiceministrów w tzw. zarządzeniu w sprawie podziału kompetencji w kierownictwie MF. Zgodnie z zarządzeniem Dziedzic objął nadzór merytoryczny nad Departamentem Ceł, Departamentem Analiz, Departamentem Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej, Departamentem Informacji Finansowej oraz komórkami organizacyjnymi podlegającymi dotychczas wiceministrowi Pawłowi Cybulskiemu.

Zgodnie z zarządzeniem Dziedzic jest także Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, sprawuje merytoryczny nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Departament Informacji Finansowej, a jako Pełnomocnik Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej realizuje zadania przypisane mu w rozporządzeniu.

Wiceminister Kościński objął nadzór nad: Departamentem Podatku od Towarów i Usług, Departamentem Podatków Dochodowych, Departamentem Systemu Podatkowego, Departamentem Cen Transferowych i Wycen, Departamentem Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier oraz Departamentem Podatku Akcyzowego. Jak wskazano Kościński "realizuje zadania wynikające z ustawy (...) o grach hazardowych"; nadzoruje i odpowiada za realizację zadań wynikających z tej ustawy oraz w tym za przygotowywanie projektów zmian prawa.

Ponadto Kościński nadzoruje i odpowiada za realizację zadań "w zakresie podatku akcyzowego, podatku ekologicznego, podatku od wydobycia niektórych kopalin i innych obciążeń o podobnym charakterze w tym przygotowywanie projektów zmian prawa".

W piątek z resortu finansów odszedł wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski. Jak informowano, od 1 lipca pokieruje Krajową Szkołą Skarbowości. Natomiast 19 czerwca z ministerstwem pożegnał się wiceminister Filip Świtała, który był odpowiedzialny za politykę podatkową i regulacje z tym związane.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Znamy podział kompetencji nowych wiceministrów finansów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA