Zmiany w Facebooku. Chris Cox, Chris Daniels i Adam Mosseri na nowych stanowiskach

Facebook wprowadza zmiany w strukturze kadry zarządzającej koncernu. Nadzór nad najważniejszymi dla koncernu produktami - platformą społecznościową Facebook, serwisem Instagram, a także komunikatorami WhatsApp i Messenger - trafi w ręce Chrisa Coxa. Chris Daniels będzie odpowiedzialny za komunikator WhatsApp, a szefem Instagrama zostanie Adam Mosseri.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w Facebooku. Chris Cox, Chris Daniels i Adam Mosseri na nowych stanowiskach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 maj 2018 12:43


Zmiany, na które zdecydował się Facebook, to największa do tej pory rewolucja w kadrach zarządzających powstałej 14 lat temu firmy.

Facebook wprowadza zmiany w strukturze kadry zarządzającej koncernu. Dziennik "Wall Street Journal" ocenia, że to ruch mający na celu otoczenie prezesa Facebooka Marka Zuckerberga sprzymierzeńcami, mającymi pomóc mu w trudnym ostatnio czasie dla firmy.

Zmiany, na które zdecydował się Facebook, to największa do tej pory rewolucja w kadrach zarządzających powstałej 14 lat temu firmy.

Nadzór nad najważniejszymi dla koncernu produktami - platformą społecznościową Facebook, serwisem Instagram, a także komunikatorami WhatsApp i Messenger - trafi w ręce Chrisa Coxa. Poprzednio był on odpowiedzialny wyłącznie za produkt, jakim jest aplikacja mobilna Facebook.

Działalność departamentów inżynierii i produktu zostanie podzielona na trzy główne segmenty, z których jeden będzie zorientowany ściśle na nowe technologie, takie jak tzw. łańcuch bloków (blockchain), leżący u podstaw np. operacji kryptowalutowych.

Zmiany w kadrze zarządzającej Facebooka ogłoszono wewnątrz firmy we wtorek (8 maja) po południu. Nie obejmują one drugiej najważniejszej w Facebooku osoby - Sheryl Sandberg. W ich wyniku jednak co najmniej 12 menedżerów albo otrzyma dodatkowe obowiązki, albo też zmieni stanowisko pracy w wyniku restrukturyzacji, jak poinformował Facebook, wchodzącej w życie niezwłocznie.

Według źródeł "WSJ", zmiany w Facebooku mają na celu otoczenie Zuckerberga zaufanymi ludźmi, co ma pomóc koncernowi przebrnąć przez czas "nowych wyzwań". Jak twierdzą źródła zbliżone do kadry zarządzającej Facebooka, "zmiany można odczytać jako obsadzenie ważnych stanowisk ludźmi Marka. Wszystkie te osoby są przez niego uważane za kompetentne i rozumiejące jego wizję".

Jedną z takich osób jest menedżer Chris Daniels, który do Facebooka dołączył w 2011 roku. Po zmianach będzie on odpowiedzialny za komunikator WhatsApp, który Facebook kupił w 2014 roku za 22 mld dolarów.

Szefem Instagrama z kolei zostanie Adam Mosseri, dotychczas odpowiedzialny za zarządzanie produktem strumienia treści Facebooka (ang. news feed). Dołączył on do koncernu Zuckerberga niemal 10 lat temu. Serwis fotograficzny Instagram z kolei jest dla Facebooka obecnie głównym źródłem wzrostu przychodów.

W ramach wprowadzanych zmian w strukturze Facebooka powstanie również nowy dział zwany "Nowe platformy i infrastruktura". Dowodzenie nim obejmie obecny szef technologii koncernu Mike Schroepfer. Dział ten będzie zajmował się nowymi technologiami i produktami, a w jego ramach powstanie grupa wewnętrzna skoncentrowana na zagadnieniach prywatności, za którą będzie odpowiedzialny Jay Parkih.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.