PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zmiany w Facebooku. Chris Cox, Chris Daniels i Adam Mosseri na nowych stanowiskach

  • Autor: PAP/AT
  • 9 maj 2018 12:43

Facebook wprowadza zmiany w strukturze kadry zarządzającej koncernu. Nadzór nad najważniejszymi dla koncernu produktami - platformą społecznościową Facebook, serwisem Instagram, a także komunikatorami WhatsApp i Messenger - trafi w ręce Chrisa Coxa. Chris Daniels będzie odpowiedzialny za komunikator WhatsApp, a szefem Instagrama zostanie Adam Mosseri.

REKLAMA

Zmiany, na które zdecydował się Facebook, to największa do tej pory rewolucja w kadrach zarządzających powstałej 14 lat temu firmy.

Facebook wprowadza zmiany w strukturze kadry zarządzającej koncernu. Dziennik "Wall Street Journal" ocenia, że to ruch mający na celu otoczenie prezesa Facebooka Marka Zuckerberga sprzymierzeńcami, mającymi pomóc mu w trudnym ostatnio czasie dla firmy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zmiany, na które zdecydował się Facebook, to największa do tej pory rewolucja w kadrach zarządzających powstałej 14 lat temu firmy.

Nadzór nad najważniejszymi dla koncernu produktami - platformą społecznościową Facebook, serwisem Instagram, a także komunikatorami WhatsApp i Messenger - trafi w ręce Chrisa Coxa. Poprzednio był on odpowiedzialny wyłącznie za produkt, jakim jest aplikacja mobilna Facebook.

Działalność departamentów inżynierii i produktu zostanie podzielona na trzy główne segmenty, z których jeden będzie zorientowany ściśle na nowe technologie, takie jak tzw. łańcuch bloków (blockchain), leżący u podstaw np. operacji kryptowalutowych.

Zmiany w kadrze zarządzającej Facebooka ogłoszono wewnątrz firmy we wtorek (8 maja) po południu. Nie obejmują one drugiej najważniejszej w Facebooku osoby - Sheryl Sandberg. W ich wyniku jednak co najmniej 12 menedżerów albo otrzyma dodatkowe obowiązki, albo też zmieni stanowisko pracy w wyniku restrukturyzacji, jak poinformował Facebook, wchodzącej w życie niezwłocznie.

Według źródeł "WSJ", zmiany w Facebooku mają na celu otoczenie Zuckerberga zaufanymi ludźmi, co ma pomóc koncernowi przebrnąć przez czas "nowych wyzwań". Jak twierdzą źródła zbliżone do kadry zarządzającej Facebooka, "zmiany można odczytać jako obsadzenie ważnych stanowisk ludźmi Marka. Wszystkie te osoby są przez niego uważane za kompetentne i rozumiejące jego wizję".

Jedną z takich osób jest menedżer Chris Daniels, który do Facebooka dołączył w 2011 roku. Po zmianach będzie on odpowiedzialny za komunikator WhatsApp, który Facebook kupił w 2014 roku za 22 mld dolarów.

Szefem Instagrama z kolei zostanie Adam Mosseri, dotychczas odpowiedzialny za zarządzanie produktem strumienia treści Facebooka (ang. news feed). Dołączył on do koncernu Zuckerberga niemal 10 lat temu. Serwis fotograficzny Instagram z kolei jest dla Facebooka obecnie głównym źródłem wzrostu przychodów.

W ramach wprowadzanych zmian w strukturze Facebooka powstanie również nowy dział zwany "Nowe platformy i infrastruktura". Dowodzenie nim obejmie obecny szef technologii koncernu Mike Schroepfer. Dział ten będzie zajmował się nowymi technologiami i produktami, a w jego ramach powstanie grupa wewnętrzna skoncentrowana na zagadnieniach prywatności, za którą będzie odpowiedzialny Jay Parkih.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zmiany w Facebooku. Chris Cox, Chris Daniels i Adam Mosseri na nowych stanowiskach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA