Zmiany kadrowe w Prudnickim Centrum Medycznym

Zarząd Prudnickiego Centru Medycznego powołał Stanisława Muchę na stanowisko prokurenta, a Marcina Kusza na przewodniczącego rady nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany kadrowe w Prudnickim Centrum Medycznym

PODZIEL SIĘ


Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia

30 lis 2015 11:05


Marek Labus, który od 5 listopada jako prezes i jednoosobowy zarząd kieruje PCM, za zgodą zarządu powiatu powołał samoistnego prokurenta i jednocześnie dyrektora szpitala ds. ekonomicznych i finansowych. Został nim ekonomista Stanisław Mucha z uprawnieniami biegłego rewidenta - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Zarząd powiatu powołał też nową radę nadzorczą PCM, po tym, jak poprzednia złożyła rezygnację. Na czele nowej rady stanął Marcin Kusz, radca prawny i jednocześnie były pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wiceprzewodniczącą rady została Katarzyna Benroth-Kurpiel, radca prawny zatrudniona na etacie w starostwie powiatowym.

Trzecim członkiem jest Wiesława Mazur, zawodowo główny księgowy w Prudnickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Ta osoba jest jednocześnie przedstawicielem mniejszościowego udziałowca - Optimy, który jednak zrzekł się na rzecz powiatu korzystania ze swoich praw właścicielskich.

Dwaj udziałowcy Prudnickiego Centrum Medycznego ostatecznie porozumieli się w sprawie wykupienia akcji przez powiat prudnicki i wydzierżawienia ich jeszcze przed finalizacją zakupu, co faktycznie oddaje powiatowi kontrolę nad spółką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.