Zmiany kadrowe w Korpusie NATO

Płk Krzysztof Król został nowym zastępcą dowódcy, a gen. bryg. Per Orluff Knudsen nowym szefem Sztabu Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany kadrowe w Korpusie NATO

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 sty 2016 15:53


Płk Król, który służył dotychczas jako dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Korpusu w Stargardzie, zastąpił duńskiego generała Agnera Rokosa.

Gen. Per Orluff Knudsen przed rozpoczęciem służby w Szczecinie był dowódcą 1. Brygady Armii Duńskiej. Jego poprzednikiem na stanowisku szefa Sztabu był generał brygady Lutz Niemann z Niemiec.

Stanowisko dowódcy Korpusu jest obsadzane rotacyjnie przez generałów niemieckich lub polskich. Również pozostałe stanowiska w grupie dowodzenia, czyli zastępcy dowódcy i szefa sztabu, obejmowane są cyklicznie przez przedstawicieli krajów założycielskich Korpusu, czyli Danii, Niemiec i Polski.

Obecnie szczecińska jednostka NATO jest w trakcie transformacji. Trwają zmiany w jej strukturze, zwiększono m.in. personel Korpusu. Zmiany te są efektem podjętych przez dowództwo NATO oraz kraje założycielskie Korpusu decyzji o wzmocnieniu Korpusu i podniesieniu jego gotowości bojowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.