Zmiana zarządu Kopex-Famago

11 kwietnia br. Janusz Szostak został powołany na stanowisko prezesa zarządu Kopex-Famago. Dotychczasowy prezes, Krzysztof Huzar, obejmie funkcję członka zarządu, dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiana zarządu Kopex-Famago

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

14 kwi 2014 9:56


Janusz Szostak od ubiegłego roku jest prezesem zarządu Fabryki Konstrukcji Stalowych Fakos w Zgorzelcu.

Ponadto jako menedżer pracował m.in. w takich firmach, jak Remy Automotive Europe i Remy Automotive Poland. Ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej oraz m.in. Podyplomowe Studium Zarządzania Finansami, Podyplomowe Studium Zarządzania i Podyplomowe Studium Marketingu.

- Janusz Szostak to doświadczony menedżer i znakomity lider - powiedział prezes zarządu Kopex SA Józef Wolski, który również zasiada w Radzie Nadzorczej Kopex-Famago. - Te doświadczenia chcemy wykorzystać dla dobra Kopex-Famago. Ponadto sądzę, że jego osoba będzie gwarantem dobrej współpracy między Famago a Fakosem, na której nam bardzo zależy.

Fabryka Konstrukcji Stalowych Fakos pracuje na rzecz Kopex-Famago od grudnia 2013 r. Wtedy to do Fakosu została przeniesiona większość załogi Famago.

- Famago i Fakos to naczynia połączone - mówi Janusz Szostak. - Fakos pracuje na majątku należącym do Famago, zatrudnia pracowników, którzy wcześniej pracowali w Famago, wykonuje zlecenia na rzecz Famago. Jestem przekonany, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy udowodniliśmy sens tej współpracy dla dobra obu spółek, ich pracowników i właścicieli.

Kopex-Famago to spółka należąca do Kopex SA. Głównym przedmiotem jej działalności jest projektowanie oraz sprzedaż maszyn dla górnictwa odkrywkowego i przemysłu przeładunkowego.

Na początku grudnia 2013 r. produkcja Kopex-Famago została przeniesiona poza Grupę Kopex, do Fabryki Konstrukcji Stalowych Fakos, która funkcjonuje korzystając z majątku należącego do Kopex-Famago. Do Fakosu została również przeniesiona większość pracowników Kopex-Famago.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.