Zmarł Yaron Bruckner, szef rady nadzorczej Grupy Eeastbridge, właściciela Empiku

W Izraelu zmarł 56-letni Yaron Bruckner, założyciel Grupy Eastbridge, wieloletni prezes, a w ostatnich latach przewodniczący rady nadzorczej firmy. Belgijski biznesmen żydowskiego pochodzenia był właścicielem m.in. sieci Empik i Smyk - czytamy w gazeta.pl
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmarł Yaron Bruckner, szef rady nadzorczej Grupy Eeastbridge, właściciela Empiku

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/Gazeta.pl/DlaHandlu.pl/

dlahandlu.pl

7 sie 2013 13:03


Polska była dla Brucknera jednym z kluczowych rynków. W 1994 roku kupił on od skarbu państwa Empik. Jako przedstawiciel wprowadził do naszego kraju firmę Kodak czy koncern spożywczy Nestle, a także wiele znanych marek odzieżowych, w tym m.in.: Aldo, River Island, Orsay, Zarę czy Mango.

Do Eastbridge należy kontrolny pakiet Empik Media & Fashion. W skład EM&F wchodzą m.in.: salony Empik, sieć sklepów z zabawkami Smyk, szkoły językowe oraz sieci odzieżowych sklepów franczyzowych. Grupa w ramach tego ostatniego segmentu rozwija w Polsce takie marki, jak: GAP, New Look, Esprit czy Wallis.

Nie udała się natomiast próba przejęcia przez Brucknera Ruchu - największego dystrybutora prasy w Polsce.

Sukcesem - choć budzącym wiele kontrowersji - okazało się za to przejęcie przez Brucknera od skarbu państwa 70 proc. udziałów w spółce Domy Towarowe "Centrum" za 106 mln zł Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.