PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zmarł Roman Giedrojć - Główny Inspektor Pracy

  • Autor: bad/PAP
  • 27 sie 2017 18:05

Zmarł Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć - poinformowała rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska. Giedrojć zmarł nagle w niedzielę (27.08) w Słupsku; miał 67 lat.

Zmarł Roman Giedrojć - Główny Inspektor Pracy
Roman Giedrojć zmarł nagle w Słupsku; miał 67 lat. fot. youtube
REKLAMA

Giedrojć został Głównym Inspektorem Pracy 4 lutego 2016 r. Od 1985 r. pracował w Inspekcji, przed powołaniem na jej szefa był kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowej Inspekcji Pracy w Gdańsku. W latach 2006-08 roku był zastępcą głównego inspektora pracy.

Wcześniej - od 1986 r. był inspektorem pracy, potem nadinspektorem i kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Koszalinie. Po zmianach administracyjnych - w OIP w Gdańsku. Po 2008 roku był kierownikiem słupskiego oddziału OIP w Gdańsku.W latach 1997-2001 był posłem na Sejm RP III kadencji. Od 1998 r. do października 2001 r. - wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pracy. W 2014 r. został wybrany radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Był magistrem inżynierem o specjalności technika motoryzacyjna i energetyka. Ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Koszalinie i Akademię Rolniczą w Lublinie. Wykładał prawo pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz w Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania w Słupsku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zmarł Roman Giedrojć - Główny Inspektor Pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA