Zbigniew Skrzypkiewicz nowym członkiem zarządu PGNiG

Zbigniew Skrzypkiewicz został oddelegowany przez radę nadzorcza PGNiG do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki. Będzie tam odpowiadał za kwestie korporacyjne. Okres delegacji wynosi trzy miesiące (do 16 grudnia 2013 roku).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zbigniew Skrzypkiewicz nowym członkiem zarządu PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Malinowski)

wnp.pl

17 wrz 2013 14:34


Taka decyzja rady nie jest zaskoczeniem. Po fiasku konkursu na prezesa obecnie zarząd firmy liczy zaledwie trzy osoby: Jerzego Kurellę (pełni obowiązki prezesa), odpowiedzialnego za finanse wiceprezesa Jacka Murawskiego i Mirosława Szkałubę odpowiedzialnego w firmie za sprawy pracownicze i majątek.

Skrzypkiewicz to absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynierii Chemicznej, a następnie w 1996 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej z zakresu Zarządzania Przedsiębiorstwem.

W latach 1993 – 1997 pracował na stanowisku zastępcy dyrektora ds. armatury przemysłowej w spółce KSB Pompy i Armatura sp. z o.o., podmiocie należącym do KSB AG, jednej z największych firm na świecie produkujących pompy i armaturę przemysłową.

W okresie 1998 – 2000 był zatrudniony w dużej niemieckiej spółce handlowej Raab Karcher Materiały Budowlane sp. z o.o. na stanowisku dyrektora branży sanitarnej i grzewczej. Był również dyrektorem w niemieckim przedsiębiorstwie produkcyjno-handlowym Otto Poland sp. z o.o.

 Od maja 2001 do grudnia 2004 pełnił funkcję prezesa zarządu Spółki Instal Lublin SA notowanej na GPW. Obecnie pracuje we francuskiej spółce produkcyjnej Finpol Rohr sp. z o.o. na stanowisku prezesa zarządu. Funkcję tę pełni od 2005 roku. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.