Zbigniew Majtyka nowym partnerem Deloitte w Katowicach

Firma doradcza Deloitte rozwija swoje lokalne struktury. Od maja br. nowym partnerem w dziale doradztwa finansowego w biurze Deloitte w Katowicach jest Zbigniew Majtyka. Jego zadaniem będzie rozwój usług w południowym regionie Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zbigniew Majtyka nowym partnerem Deloitte w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 maj 2015 12:52


- Deloitte w Polsce poza Warszawą posiada osiem biur regionalnych. Jesteśmy blisko naszych klientów – znajomość specyfiki branż w połączeniu ze znajomością lokalnych uwarunkowań biznesowych pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi doradcze. Katowicki oddział Deloitte, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, jest ważnym elementem w strategii działania Deloitte w Polsce. Dlatego jestem zadowolony, że Zbigniew dołączył do naszego zespołu. Doświadczenie i wiedza Zbyszka oraz jego zespołu wzmacnia nasze kompetencje w tym ważnym gospodarczo regionie Polski – mówi Tomasz Ochrymowicz, partner zarządzający działem doradztwa finansowego, Deloitte Polska.

Czytaj też: Irena Pichola szefową ds. zrównoważonego rozwoju w Deloitte

Zbigniew Majtyka jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w BRE Corporate Finance, gdzie od roku 2004 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego oddziału w Katowicach. Od roku 2007 był odpowiedzialny za zbudowanie, a następnie kierowanie działem usług doradczych w PwC Polska w Katowicach. Zbigniew Majtyka będzie odpowiedzialny za rozwijanie usług doradztwa finansowego na terenie województwa śląskiego.

- Na Śląsku działa kilka tysięcy prywatnych firm o obrotach liczonych w dziesiątkach i setkach milionów złotych. Każda z nich chce się rozwijać, a ich właściciele chcą się bogacić. To normalny, zdrowy objaw życia gospodarczego. Rozwój wymaga jednak kapitału, czasami inwestora, który zapewni nie tylko finansowanie, ale też branżowe know-how bądź nowe rynki zbytu. Jednocześnie na rynku są firmy, które mają pieniądze, ale szukają z kolei ciekawych projektów czy okazji inwestycyjnych. Taką okazją i celem biznesowym, coraz częściej jest inna firma, konkurent, i to nie tylko krajowy, ale też zagraniczny. Istnieje też, rosnąca w ostatnich latach liczba firm, których właściciele dochodzą do wniosku, że pora wycofać się z biznesu, odpocząć, i cieszyć się tym, co udało się wypracować - mówi Zbigniew Majtyka.

Czytaj też: Kwiecień, Deloitte: Pracownicy do 35. roku życia to 80 proc. naszej kadry

- Nasz zespół pomaga wszystkim trzem grupom, czyli tym, którzy potrzebują finansowania, tym, którzy szukają celów inwestycyjnych - ale nie chcą szukać po omacku i kupować "kota w worku", i wreszcie tym, którzy chcą sprzedać firmę z maksymalnym zyskiem. Jako jedyni wśród firm doradczych, mamy na miejscu w Katowicach, specjalistów od fuzji i przejęć, oraz prawników, i doradców podatkowych, a dodatkowo korzystamy z wiedzy i doświadczenia całej sieci Deloitte skupionej w 150 międzynarodowych lokalizacjach – dodaje Majtyka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.