Zbigniew Maj komendantem głównym policji

Nowym komendantem głównym policji został dotychczasowy zastępca pomorskiego szefa policji, inspektor Zbigniew Maj. Nominację wręczył szef MSWiA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zbigniew Maj komendantem głównym policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 gru 2015 11:05


Nowy szef policji ma 44 lata, pochodzi z Kalisza. Służbę w Policji rozpoczął w 1996 r.. Jak podkreśla MSWiA - jest doświadczonym oficerem, umiejętności zawodowe zdobywał i doskonalił na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej. Jest m.in. twórcą i członkiem zespołu ds. uprowadzeń oraz współtwórcą algorytmu działań policji w sytuacjach kryzysowych (w tym m.in. w przypadku uprowadzeń dla okupu).

Był także koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego Policji.

W swojej dotychczasowej karierze był dwukrotnie odznaczany przez prezydenta - Brązowym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Jako wiceszef pomorskiej policji nadzorował pion kryminalny.

O tym, że komendant główny policji zostanie zmieniony, mówił na początku grudnia wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Zastrzegł jednak, że nie będzie czystek, a decyzje kadrowe nastąpią po głębszej analizie. Wiceminister zapowiedział również, że na wysokie funkcje kierownicze nie będą awansowani funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę w PRL.

10 grudnia ze stanowiska szefa policji odwołany został gen. insp. Krzysztof Gajewski, który funkcję tę pełnił od lutego 2015 r. Obowiązki komendanta policji powierzono jego pierwszemu zastępcy nadinsp. Mirosławowi Schosslerowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.