Woźniak, Kroplewski, Kowalski i Marzec w zarządzie PGNiG

Rada nadzorcza PGNiG powołała sześcioosobowy zarząd. W jego składzie - obok Piotra Woźniaka, prezesa - m.in. Łukasz Kroplewski i Maciej Woźniak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Woźniak, Kroplewski, Kowalski i Marzec w zarządzie PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

10 lut 2016 14:54


Prezesem został 59-letni geolog, Piotr Woźniak, który do tej pory pełnił obowiązki prezesa w spółce (od 11 grudnia 2015 r., kiedy to odwołano poprzedni zarząd z prezesem Mariuszem Zawiszą).

W prowadzeniu spółki pomagali mu trzej prokurenci - Bogusław Marzec, Janusz Kowalski i Maciej Woźniak. Po ogłoszeniu 8 stycznia br. konkursu na stanowiska w zarządzie gazowego potentata, na rynku spekulowano, że mają oni duże szanse na objęcie stanowisk w zarządzie spółki. i tak się stało.

Bogusław Marzec został wiceprezesem ds. finansowych, Janusz Kowalski - wiceprezesem ds. korporacyjnych, a Maciej Woźniak - wiceprezesem ds. handlowych. Natomiast Łukasz Kroplewski, który startował w ostatnich wyborach parlamentarnych do ław sejmowych z listy Prawa i Sprawiedliwości, został wiceprezesem ds. rozwoju.

Funkcję wiceprezesa nadal pełni Waldemar Wójcik, wybrany przez pracowników w kwietniu 2014 r.

Jednocześnie Piotr Woźniak zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej PGNiG, a Maciej Woźniak, Bogusław Marzec i Janusz Kowalski wypowiedzieli prokury z dniem 10 lutego 2016 r.

Nowy prezes PGNiG jest absolwentem geologii Uniwersytetu Warszawskiego z 1980 roku. Do 1989 roku był asystentem w Instytucie Geologicznym w Warszawie. Po przełomie 1989 roku zaczął się angażować w politykę. Utożsamiany z prawicą, lecz raczej dość liberalną. W latach 1990-1991 nowy szef gazowego potentata był doradcą ministra rolnictwa i ministra przemysłu. W latach 1992-1996 pełnił funkcję radcy handlowego w ambasadzie RP w Kanadzie.

W latach 1999 -2002 w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie był członkiem rady nadzorczej, piastował też stanowisko wiceprezesa.

Zadania PGNiG

Woźniak kierował resortem gospodarki w rządzie PiS w latach 2005 - 2007, potem w latach 2011 - 2013 był wiceministrem środowiska, Głównym Geologiem Kraju. Wcześniej, w latach 2000-2002 był wiceprezesem zarządu PGNiG odpowiadającym za handel i restrukturyzację. Pod koniec grudnia pytany o plany spółki powiedział, że jednym z najważniejszych zadań jest stabilizacja portfela importowego.

- Powinniśmy podążać za modelem charakterystycznym dla państw zachodnich, jeśli chodzi o źródła i kierunki dostaw. Należy wrócić do pomysłu budowy rurociągu, którym moglibyśmy sprowadzać gaz ze złóż na Morzu Północnym. To jest rejon, który jest stabilnym źródłem dostaw gazu w Europie od wielu lat. Dodatkowo, projekt budowy rurociągu dającego Polsce dostęp do gazu ze złóż na Morzu Północnym pozwoli GK PGNiG na wykorzystanie naturalnych synergii pomiędzy segmentami grupy - podkreślał Woźniak.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.