×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wojciech Więcławek nie będzie już prezesem H. Cegielski-Poznań

  • Autor: PAP/MIW
  • Opublikowano: 5 cze 2017 21:14

List intencyjny ws. nawiązania współpracy przemysłowej i biznesowej w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych podpisała w poniedziałek (5.06) spółka H. Cegielski-Poznań (HCP) z tureckim przedsiębiorstwem Otokar.

Wojciech Więcławek nie będzie już prezesem H. Cegielski-Poznań
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Spółka poinformowała, że prezes Cegielskiego Wojciech Więcławek z końcem czerwca rezygnuje z pełnionej funkcji; pokieruje w HCP zespołem zajmującym się produkcją specjalną.

• W komunikacie prasowym dotyczącym podpisania listu intencyjnego HCP podał, że spółka zamierza rozwijać w Polsce produkcję i sprzedaż kołowych pojazdów opancerzonych w technologii Cobra II 4x4.

• W ubiegłym tygodniu na Międzynarodowych Targach Technologii Obrony IDET 2017 HCP podpisał porozumienie o współpracy z czeskim holdingiem Czechoslovak Group (CSG).

- Produkowane w Cegielskim pojazdy, zgodnie z założeniami naszej współpracy, będą miały różne konfiguracje, odpowiadające potrzebom wojska i służb bezpieczeństwa. Bazując na doświadczeniu Cegielskiego, unikalnym parku maszynowym i możliwościach produkcyjnych firmy chcemy ponownie rozwijać produkcję specjalną w Cegielskim - poinformował w poniedziałek Wojciech Więcławek.

Jak dodał, zadaniem HCP będzie przygotowanie oraz zapewnienie zaplecza produkcyjnego dla tego projektu.

- Produkcja wspólnie z partnerami pozwoli na opracowanie i produkcję polskich wersji solidnych i sprawdzonych konstrukcji pojazdów militarnych dostosowanych do potrzeb Wojska Polskiego. Produkcja w Polsce, w zakładach Cegielskiego, wzmocni potencjał rodzimej gospodarki - podał.

- Produkcja specjalna to strategiczny element polityki państwa. Dobrze jest, gdy polskie firmy potrafią wpisać się w tę politykę i zaproponować optymalne rozwiązania, odpowiadające naszej armii. Spolonizowany pojazd budowany w Polsce to nie tylko miejsca pracy i wzmacnianie rodzimej gospodarki, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa w tak ważnej dziedzinie produkcji - dodał Więcławek.

W ub. tygodniu na Międzynarodowych Targach Technologii Obrony IDET 2017 HCP podpisał porozumienie o współpracy z czeskim holdingiem Czechoslovak Group (CSG). Porozumienie zakłada współpracę w dziedzinie produkcji specjalnej. HCP podał, że ma ona dotyczyć rozwoju technologicznego oraz produkcji bojowych pojazdów 4x4, wykonywanych z przeznaczeniem dla wojska różnych formacji.

- Po stronie czeskiej głównym partnerem będzie Tatra Defence Vehicle, która w ramach holdingu CSG specjalizuje się w projektowaniu i produkcji opancerzonych pojazdów specjalnych. Przeprowadza również modernizację pojazdów, oraz świadczy usługi serwisowe sprzętu wojskowego - podała spółka.

HCP podał, że na mocy podpisanej w minioną środę umowy, wolą stron jest "przedstawienie najlepszej oferty dla MON i docelowo produkowanie pojazdów w HCP".

 Sukces HCP w zakresie produkcji specjalnej "jest na wyciągnięcie ręki"

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojciech Więcławek nie będzie już prezesem H. Cegielski-Poznań
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA