×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wojciech Nagel prezesem Rady Giełdy

  • Autor: PAP/JS
  • 26 cze 2017 19:58

Rada Giełdy wybrała Wojciecha Nagela na prezesa Rady Giełdy - poinformowała w poniedziałek warszawska Giełda Papierów Wartościowych.

Wojciech Nagel prezesem Rady Giełdy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak wynika z komunikatu, wiceprezesem Rady Giełdy został Jakub Modrzejewski, zaś na sekretarza Rady Giełdy powołano Krzysztofa Kaczmarczyka.

Osoby te wybrano w skład Rady Giełdy nowej kadencji w poniedziałek 19 czerwca podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Giełdy Papierów Wartościowych. Jakub Modrzejewski i Wojciech Nagel zostali zgłoszeni przez ministra rozwoju i finansów. Pozostali członkowie Rady - poza Krzysztofem Kaczmarczykiem, którego powołano 26 czerwca na sekretarza - to Eugeniusz Szumiejko (zgłoszony przez PKO BP SA), a także Bogusław Bartczak, Filip Paszke, Piotr Prażmo. Akcjonariusze przegłosowali w ubiegły poniedziałek także wypłatę dywidendy z zysku za 2016 rok w wysokości 90,24 mln zł, co daje 2,15 zł na jedną akcję.

19 czerwca ZWZ GPW wybrało też Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojciech Nagel prezesem Rady Giełdy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA