PARTNERZY PORTALU

Wojciech Gerwel zostanie nowym wiceministrem spraw zagranicznych

  • Autor: PAP/JP
  • 6 gru 2022 13:23

Wojciech Gerwel, od 2018 roku ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Wietnamie, zostanie nowym wiceministrem spraw zagranicznych – ustalił portal i.pl w źródłach w rządzie. Powołanie Gerwela na wiceszefa MSZ ma nastąpić w najbliższych dniach, być może nawet we wtorek - dodaje i.pl.

Wojciech Gerwel zostanie nowym wiceministrem spraw zagranicznych
Wojciech Gerwel (fot. gov.pl/Wikipedia/CC BY 3.0 pl)
REKLAMA

Portal podkreśla, że Wojciech Gerwel jest zawodowym dyplomatą. "Przed objęciem funkcji ambasadora, był pierwszym radcą ds. analiz strategicznych w Departamencie Strategii Polityki Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz piastował stanowisko +fellow+ w Centrum Spraw Międzynarodowych im. Weatherheada na Uniwersytecie Harvarda. Wcześniej, m.in. kierował referatem ds. rynków pozaeuropejskich w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ. Od 2007 r. do 2014 r. pełnił funkcję radcy ekonomicznego w Ambasadzie RP w Hanoi" - czytamy.

Czytaj też: Czy inspektorzy pracy naprawdę będą "wizytować" domy osób pracujących zdalnie?

i.pl dodaje, że Gerwel przed rozpoczęciem pracy w polskiej dyplomacji pracował jako analityk w Center for European Policy Analysis w Waszyngtonie, a także współpracował z innymi waszyngtońskimi think tankami, w tym z Center for Strategic and International Studies. "Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też konsulting dla zrzeszenia siedmiu plemion indiańskich w Kanadzie" - podkreśla portal.

Czytaj też: Dostajesz wypowiedzenie, ale nie tracisz pracy. Jak działa wypowiedzenie zmieniające

Zaznacza, że Gerwel ukończył studia magisterskie w Szkole Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown oraz studia licencjackie w dziedzinie ekonomii i politologii na Uniwersytecie Simon Fraser w Vancouver. "Studiował też w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu oraz w Lester B. Pearson United World College w Victorii w Kanadzie" - czytamy na portalu

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wojciech Gerwel zostanie nowym wiceministrem spraw zagranicznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA