×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wojciech Fałkowski dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lis 2017 16:02

Prof. Wojciech Fałkowski został nowym dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie - podało na Twitterze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do tej pory Fałkowski był wiceministrem obrony odpowiedzialnym m.in. za szkolnictwo wojskowe.

Wojciech Fałkowski dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O możliwej nominacji Fałkowskiego na dyrektora Zamku Królewskiego mówił w październiku wiceminister kultury Jarosław Sellin. Zaznaczył, że zwrócono się do stowarzyszeń muzealników i historyków sztuki z prośbą o ocenę w tej sprawie.

Sellin, pytany wtedy dlaczego obecny dyrektor Zamku Królewskiego Przemysław Mrozowski nie dokończy kadencji stwierdził: "Pan Przemysław Mrozowski złożył rezygnację. Przez wiele lat był wicedyrektorem Zamku Królewskiego (...). Musieliśmy podjąć decyzję o nowym kierownictwie Zamku Królewskiego i uznaliśmy, że takim dobrym dyrektorem będzie Wojciech Fałkowski".

Prof. dr hab. Wojciech Fałkowski (ur. w 1952 r.) to historyk specjalizujący się w historii średniowiecza. Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim otrzymał stanowisko asystenta, z którego został po roku zwolniony w związku z udziałem w akcji pomocy robotnikom z Ursusa po wypadkach w 1976 r. Jako współpracownik KOR i organizator podziemnych wydawnictw pozostawał bez pracy do czasu powstania NSZZ "Solidarność". Wówczas został przyjęty ponownie na uniwersytet, doktoryzował się w 1986 r.

Od 1993 do 2001 r. był sekretarzem generalnym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Przez dwie kadencje pełnił funkcję członka Rady Naukowej międzynarodowego programu UNESCO "Pamięć świata". Habilitował się w 2000 r. Dwa lata później został doradcą prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Był szefem zespołu szacującego straty miasta w czasie II wojny światowej.

Przez cztery lata (2008-12) wykładał na paryskiej Sorbonie jako profesor gościnny. Od 2013 r. jest profesorem tytularnym. Wieloletni przewodniczący Stałego Komitetu Mediewistów Polskich (2003-12), a od 1994 r. także redaktor naczelny międzynarodowego rocznika naukowego "Quaestiones Medii Aevi Novae". Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i łotewskim Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wojciech Fałkowski dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • john 2017-11-20 22:37:34

    Panie Profesorze dziękujemy za dobre oko i trafne ustalanie położenia, wnikliwą ocenę sytuacji, szybkie podejmowanie decyzji i wytyczanie planów działania wskazujących zadania które należy wykonać oraz odpowiedni stopień kontroli ich realizacji. Wszystkie te sprawy cechowały odpowiedzialność i l'esprit de corps (szczególnie ważna a nieco w naszej armii zapomniana dziedzina), profesjonalizm i twórczy optymizm w działaniu, obiektywizm w ocenach oraz niezmącony spokój. Daj Boże zdrowia i powodzenia w realizacji planów i zamierzeń na nowym stanowisku w służbie dla dobra Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i Jej Obywateli.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA