Wojciech Dąbrowski przechodzi z Agencji Rozwoju Przemysłu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

W związku z objęciem funkcji prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. i rozpoczęciem przez spółkę działalności operacyjnej Wojciech Dąbrowski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która wejdzie w życie z dniem odbycia się Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojciech Dąbrowski przechodzi z Agencji Rozwoju Przemysłu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

13 cze 2014 12:20


Serdecznie dziękuję wszystkim: urzędnikom, pracownikom, partnerom biznesowym, ekspertom i przedstawicielom organizacji pozarządowych za współpracę w ramach ARP S.A. – mówi prezes Dąbrowski. – Praca w ARP S.A. była dla mnie dużym wyzwaniem, tym bardziej, że ostatnie lata dla światowej gospodarki nie były łatwe. Wspólnie z zespołem realizowaliśmy z powodzeniem wiele projektów m.in. z branży lotniczej, zbrojeniowej, stoczniowej, hutniczej. Teraz, zamierzam w pełni skoncentrować się na budowie PGZ S.A., spółki, która ma stać się ważnym elementem naszego bezpieczeństwa narodowego – dodaje.

Pod koniec maja do PGZ S.A. trafiły pierwsze akcje 17 spółek zbrojeniowych. Kolejne trafią w ciągu najbliższych miesięcy. Docelowo PGZ S.A. skupi aż 30 podmiotów z branży i stanie się jedną z kluczowych polskich firm.

–  Koncentrujemy w ramach PGZ S.A. maksymalnie dużo spółek zbrojeniowych po to, by powstał silny i nowoczesny podmiot, który stanie się głównym partnerem biznesowym w procesie modernizacji polskiej armii i będzie mógł skutecznie konkurować i współpracować z podobnymi koncernami na świecie – powiedział prezes Dąbrowski. – Chcemy także, żeby PGZ S.A., wzorem podobnych zagranicznych firm, stał się liderem transferu nowych technologii do gospodarki, również do branż cywilnych – dodał.

PGZ będzie grupą o rocznych przychodach sięgających 5 mld zł. Pozwoli utrzymać i stworzyć miejsca pracy bezpośrednio dla 14 tys., a pośrednio nawet dla 40-50 tys. osób. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.