Wojciech Chmielewski nowym wiceministrem skarbu

Wojciech Chmielewski został nowym wiceministrem skarbu. Nie podał, czym Chmielewski będzie się zajmował.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojciech Chmielewski nowym wiceministrem skarbu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 lip 2015 11:55


Chmielewski wystąpił jako wiceminister kilka godzin wcześniej, przed sejmową komisją skarbu.

"Jestem pracownikiem resortu skarbu od 2000 r. Przed powołaniem na stanowisko podsekretarza stanu pełniłem funkcję dyrektora departamentu przekształceń własnościowych i prywatyzacji" - powiedział posłom.

Nowy wiceminister przez ostatnie sześć lat był ponadto członkiem i przewodniczącym rady nadzorczej Enei, a przez ostatnie trzy lata przewodniczącym rady nadzorczej PGNiG. Zgodnie z raportami giełdowymi Enei i PGNiG Chmielewski zrezygnował z zasiadania w obu radach. Ponadto zasiadał w radach ARP i Stoczni Gdyni.

Jak poinformował w komunikacie resort skarbu, Chmielewski w 2012 roku pełnił funkcję dyrektora departamentu prywatyzacji, a od 2013 roku - departamentu przekształceń własnościowych i prywatyzacji. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację projektów prywatyzacji giełdowych oraz branżowych, takich spółek, jak Tauron, Bogdanka, Zespół Elektrowni PAK, Jastrzębska Spółka Węglowa czy ZGH Bolesław.

Jest magistrem filologii polskiej i politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia podyplomowe "Polityki Publiczne w Europie" na Uniwersytecie Strasbourg III, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Studium Integracji Europejskiej (zorganizowane przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz cole Nationale d'Administration w Paryżu). Biegle mówi po angielsku i francusku. Jego hobby to literatura.

Wakat na stanowisku podsekretarza stanu utrzymywał się w resorcie od kilku tygodni. W czerwcu odszedł z ministerstwa Rafał Baniak, w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej. W połowie lipca minister skarbu Andrzej Czerwiński podzielił między siebie i wiceministrów kompetencje Baniaka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.