Wojciech Balczun oficjalnie dyrektorem ukraińskich kolei. Ile zarobi?

• Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo, oficjalnie objął stanowisko dyrektora generalnego ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia.
• Wynagrodzenie szefa może wynieść do 1,5 mln dolarów rocznie.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wojciech Balczun oficjalnie dyrektorem ukraińskich kolei. Ile zarobi?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 maj 2016 18:51


- Nie będą się zabawiać w prokuratora, natomiast postaram się położyć fundament pod dobrze zorganizowaną spółkę, która będzie działać zgodnie z określonymi otwartymi procedurami. Właśnie te procedury będą wywoływać zmiany. Jeśli będą biegać z toporem i rzucać się na każdy przypadek (korupcji - red.), to nie wprowadzimy żadnych zmian - powiedział o walce z korupcją agencji Ukrinform Wojciech Balczun obejmują stanowisko szefa.

45-letni menadżer z Polski w kwietniu wygrał konkurs na stanowisko dyrektora generalnego kolei, pokonując 30 innych kandydatów. Ówczesny minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivaras Abromaviczius wyjaśniał, że Polak wygrał ze względu na duże doświadczenie w kolejnictwie.

Minister przypominał, że Balczun "przeprowadził restrukturyzację PKP Cargo i z firmy, która przynosiła 100 mln złotych strat, uczynił przedsiębiorstwo przynoszące 500 mln dochodu".

- Wojciech jest młody, ale odnosił ogromne sukcesy jako szef największych polskich przedsiębiorstw. Najpierw dobrze zaprezentował się w największym polskim banku PKO BP, a następnie jako prezes PKP Cargo - mówił po rozstrzygnięciu konkursu Abromaviczius.

Czytaj też: Ukraina dziękuje za Wojciecha Balczuna. W piosence

- Jest on nie tylko człowiekiem sukcesu, ale również takim polskim Sławą Wakarczukiem, gdyż jest liderem znanego polskiego zespołu (Chemia) - porównywał Abromaviczius Balczuna do znanego muzyka ukraińskiego i lidera zespołu "Okean Elzy" Swiatosława Wakarczuka.

Abromaviczius zapowiedział, że wynagrodzenie szefa Ukrzaliznycja może wynieść do 1,5 mln dolarów rocznie. Z tego 25 proc. to stała płaca, a reszta będzie zależeć tylko od wyników - informuje wyborcza.biz..

To dużo więcej niż zarabiał Balczun w PKP Cargo. W 2012 r. jako prezes tej spółki otrzymał wynagrodzenie i inne świadczenia o łącznej wartości ponad 552 tys. zł (równowartość ok. 200 tys. dol.). W 2013 r. dostał od PKP Cargo 534 tys. zł (w tym nagrodę za poprzedni rok pracy oraz odprawę), a w 2014 r. jeszcze 163 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.