Władimir Jakunin nie będzie już prezesem Rosyjskich Kolei Żelaznych

Władimir Jakunin złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Rosyjskich Kolei Żelaznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Władimir Jakunin nie będzie już prezesem Rosyjskich Kolei Żelaznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 sie 2015 7:57


Prezes Rosyjskich Kolei Żelaznych (RŻD) i przyjaciel prezydenta Rosji Władimira Putina, Władimir Jakunin, odejdzie ze stanowiska, by zostać członkiem izby wyższej parlamentu, Rady Federacji - powiedział agencji Reutera rzecznik RŻD.

Jakunin, który jako członek bliskiego kręgu Putina został objęty amerykańskimi sankcjami po ubiegłorocznej aneksji Krymu przez Rosję, złoży rezygnację, by zostać przedstawicielem obwodu kaliningradzkiego w Radzie Federacji.

"Po wyborach Jakunin planuje dołączyć do Rady Federacji" - powiedział rzecznik RŻD Grigorij Lewczenko. "Przywódca państwa złożył mu taką propozycję i on ją przyjął" - dodał.

67-letni Jakunin jest prezesem Rosyjskich Kolei Żelaznych od 2005 roku. Ten zagorzały zwolennik Putina jest jednym z ulubionych celów blogera i bojownika z korupcją Aleksieja Nawalnego.

Jakunina na stanowisko w Radzie Federacji mianował dotychczasowy gubernator obwodu kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow.

Gdy Jakunin został umieszczony na amerykańskiej czarnej liście wiosną ub.r., oświadczył, że jest to dowód jego oddania Putinowi i Rosji. "Jestem w dobrym towarzystwie. Nie ukrywam, że czuję się zaszczycony. Wszystkie osoby na tej liście to wybitni ludzie, ludzie, którzy wiele zrobili dla Rosji" - napisał na blogu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.