Witold Mazurkiewicz kandydatem na dyrektora bielskiego teatru

Witold Mazurkiewicz został rekomendowany przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń powiedział, że decyzję o nominacji podejmie prezydent miasta. Zapadnie ona do 15 lipca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Witold Mazurkiewicz kandydatem na dyrektora bielskiego teatru

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 lip 2013 16:29


"Prezydent Jacek Krywult może powołać rekomendowanego kandydata lub sprzeciwić się tej rekomendacji, co będzie oznaczało konieczność powtórzenia konkursu" - wyjaśnił Ficoń.

Mazurkiewicz pochodzi z Bielska-Białej. Urodził się w 1960 roku. Jest absolwentem białostockiego wydziału sztuki lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. W przeszłości związany był m.in. z lubelskimi scenami im. Andersena oraz Provisorium. Tworzył Kompanię Teatr. Od 2011 roku pełni funkcję szefa sceny kameralnej warszawskiego Teatru "Rampa". W ostatnich latach tworzył także w bielskim teatrze: wyreżyserował spektakl "Pocztówki z Europy" oraz zagrał główną rolę w widowisku "Amadeus".

O stanowisko ubiegało się 31 kandydatów. Zgłoszenia napłynęły niemal z całej Polski, m.in. z Warszawy, Poznania, Krakowa. Spośród nich komisja konkursowa, złożona m.in. z przedstawicieli ratusza, resortu kultury i związków zawodowych, wyłoniła jedną osobę, którą rekomendowała prezydentowi.

Nowy dyrektor obejmie stanowisko po Robercie Talarczyku, który kierował Teatrem od 2005 roku. Obecnie zdecydował się odejść.

Bielska scena po wakacjach rozpocznie swój 123 sezon.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.