William Johnson w radzie dyrektorów PepsiCo

William Johnson, wieloletni prezes i dyrektor generalny Grupy H.J. Heinz, w marcu tego roku dołączy do Rady Dyrektorów koncernu PepsiCo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

William Johnson w radzie dyrektorów PepsiCo

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl / Bizjournals

29 sty 2015 8:23


Jak informuje "Bizjournals", Johnson pracował w Heinzie przez 31 lat. Najwyższe stanowiska kierownicze w firmie skupiał w swoich rękach w latach 1998-2013. To podczas jego kadencji Heinz został sprzedany za 28 mld dolarów w największej jak dotąd transakcji w historii branży spożywczej. Firmę nabyło konsorcjum inwestycyjne, w skład którego weszły Berkshire Hathaway, fundusz należący do słynnego inwestora Warrena Buffetta, oraz fundusz private equity 3G Capital.

Zaraz po sprzedaniu Heinza, Johnson zdecydował się odejść z firmy. Nowym dyrektorem generalnym amerykańskiego koncernu mianowany wówczas został Bernardo Hees.

Johnson aktualnie jest partnerem doradczym w Trian Fund Management. Funduszem tym zarządza Nelson Peltz, bogaty inwestor, który posiada udziały w PepsiCo warte ok. 1 mld dolarów. Peltz w 2014 r. postulował podział PepsiCo na dwa biznesy - od części napojowej chciał wyodrębnić biznes przekąskowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.