Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej został odwołany

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz został odwołany ze stanowiska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej został odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

21 gru 2015 21:05


Wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, nadzorujący m.in. straż pożarną poinformował, że premier Beata Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka odwołała komendanta. Nie zdradził jednak kto zostanie następcą Leśniakiewicza.

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, kandydatem na to stanowisko jest Leszek Suski, wicekomendant PSP w latach 2006-2007.

Leśniakiewicz służył w straży pożarnej od 1978 roku. Komendantem głównym PSP został w 2008 roku. Leśniakiewicz pełnił również funkcję szefa Obrony Cywilnej Kraju. W 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski awansował go na stopień generała brygadiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Strażak 2015-12-22 09:42:14

NOWY RZĄD powinien naprawić szkody które wyrządziła Platforma Obywatelska w Służbach Mundurowych i przywrócić przepisy EMERYTALNE sprzed 01-01-1999r bo nie może być tak że Funkcjonariusz który przepracował w CYWILU np.14lat czy też 20lat i zatrudnił się w służbach mundurowych to tych lat nie uznaje mu się do służby jest to skandal i przez takie nieudolne REFORMY przeprowadzone przez Platformę Obywatelską w służbach muszą pracować STARSI LUDZIE a efektywność np.Policjanta lub Strażaka w podeszłym wieku pozostawia wiele do życzenia takie są fakty nam nadzieje że PIS to naprawi my funkcjonariusze wierzymy w to całym sercem.