Wiceminister finansów Leszek Skiba szefem rady nadzorczej BGK

Minister Finansów powołał na przewodniczącego rady w Banku Gospodarstwa Krajowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Leszka Skibę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiceminister finansów Leszek Skiba szefem rady nadzorczej BGK

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 sty 2016 9:32


Leszek Skiba jest specjalistą w zakresie makroekonomii. To absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne (2002 r.). Następnie do 2009 r. był pracownikiem naukowym w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.

Od 2009 r. do listopada 2015 r. zatrudniony w Narodowym Banku Polskim, początkowo w biurze integracji ze strefą euro, a od 2011 r. w instytucie ekonomicznym. Zajmował się tam analizą koniunktury gospodarczej w strefie euro, funkcjonowania Unii Gospodarczo-Walutowej oraz przygotowywaniem prognoz makroekonomicznych dla strefy euro, stanowiących wkład do modelu NECMOD. Współautor m.in. ostatniego raportu NBP o strefie euro „Ekonomiczne wyzwania integracji Polski ze strefą euro".

Od 2009 r. współpracuje z Instytutem Sobieskiego jako ekspert, następnie członek zarządu, a od 2013 r. przewodniczący rady instytutu. Jest autorem i współautorem raportów z zakresu ekonomii politycznej dotyczących centrum decyzyjnego rządu we współczesnych krajach europejskich i reform strukturalnych wspierających tempo wzrostu polskiej gospodarki.

18 stycznia minister finansów dokonał również innych zmian w składzie rady nadzorczej BGK: powołał na członków rady Piotra Kozińskiego oraz Jerzego Szmita oraz odwołał ze składu Pawła Olszewskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.