PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Waldemar Kraska wiceministrem zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, powołał w czwartek senatora Waldemara Kraskę na stanowisko sekretarza stanu w resorcie – podało ministerstwo.

  • Autor: PAP/jk
  • 1 sie 2019 13:56
Waldemar Kraska wiceministrem zdrowia
Wiceminister Waldemar Kraska będzie odpowiedzialny za ratownictwo medyczne i współpracę międzynarodową. (Fot. kraska.home.pl)
REKLAMA

Wiceminister Waldemar Kraska będzie odpowiedzialny za ratownictwo medyczne i współpracę międzynarodową. Jest pełnomocnikiem rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Kraska pochodzi z Sokołowa Podlaskiego. W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1993 r. uzyskał I stopień, a w 2000 r. - II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

MZ podaje, że nowy wiceminister w 1989 r. rozpoczął w pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997-2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki. Jest czynnym zawodowo lekarzem.

Kraska to senator VI, VII, VIII i IX kadencji. W obecnej kadencji jest przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, pracuje także w Komisji Obrony Narodowej.

W Ministerstwie Zdrowia wiceministrowi podlegać będzie Departament Ratownictwa Medycznego i Obronności oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

W resorcie oprócz Kraski jest czworo wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Janusz Cieszyński, Sławomir Gadomski i Maciej Miłkowski. W tym tygodniu z MZ rozstał się Zbigniew Król.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Waldemar Kraska wiceministrem zdrowia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA