×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Kaliszu nowy komendant Straży Miejskiej zacznie służbę w styczniu

  • Autor: PAP/RAF
  • 12 gru 2021 17:44

Mateusz Suliga został nowym komendantem Straży Miejskiej w Kaliszu. Służbę zacznie od 10 stycznia 2022 r. – poinformowała Anna Błaszczyk z kancelarii prezydenta miasta.

REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Nowy szef Straży Miejskiej przejmie stanowisko od Dariusza Hybsia, który z końcem grudnia odejdzie z pracy za porozumieniem stron.
  • W skierowanym do włodarzy piśmie strażnicy domagali się odwołania Dariusza Hybsia, zarzucając mu m.in. łamanie prawa pracy i mobbing.
  • Niektóre z zarzutów znalazły potwierdzenie w prawomocnych wyrokach sądowych.

W ogłoszonym przez miasto konkursie na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Kaliszu wpłynęło sześć ofert. Komisja wybrała 41-letniego Mateusza Suligę, który pracuje w kaliskiej policji.

- Kandydat wykazał się bardzo dobrą znajomością zagadnień oraz przepisów prawa regulujących funkcjonowanie Straży Miejskiej Kalisza. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych, doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i odpowiednie przygotowanie merytoryczne, o czym świadczy także przedstawiona przez niego koncepcja funkcjonowania Straży Miejskiej Kalisza- uzasadniła swój wybór komisja konkursowa.

Poinformowano, że "kandydat posiada wykształcenie wyższe w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz ekonomii i wieloletnie doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych".

Nowy szef Straży Miejskiej przejmie stanowisko od Dariusza Hybsia, który z końcem grudnia odejdzie z pracy za porozumieniem stron.

Czytaj też: W USA zawalił się magazyn firmy Amazon. Wielu pracowników znajduje się pod gruzami

Od 2019 r. między obecnym komendantem a strażnikami trwa konflikt.

W skierowanym do włodarzy piśmie strażnicy domagali się odwołania Dariusza Hybsia, zarzucając mu m.in. łamanie prawa pracy i mobbing. Niektóre z zarzutów znalazły potwierdzenie w prawomocnych wyrokach sądowych.

W przypadku jednej z funkcjonariuszek sąd zasądził na rzecz kobiety zadośćuczynienie w wysokości 7 tys. zł z ustawowymi odsetkami za naruszenie godności pracowniczej i zdrowia.

W sprawie sytuacji w Straży Miejskiej w Kaliszu interweniowała poseł Karolina Pawliczak z Lewicy, która we wrześniu wystosowała pismo do prezydenta Kalisza. Była zaniepokojona brakiem decyzji ze strony władz miasta wobec komendanta Hybsia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Kaliszu nowy komendant Straży Miejskiej zacznie służbę w styczniu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA