Ulf Mark Schneider będzie nowym prezesem Nestle

Od 1 stycznia 2017 roku Ulf Mark Schneider obejmie stanowisko prezesa Nestle. Dotychczasowy prezes Paul Bulcke, obejmie funkcję przewodniczącego rady dyrektorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ulf Mark Schneider będzie nowym prezesem Nestle

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

28 cze 2016 10:18


Na 150 zwyczajnym walnym zgromadzeniu Nestle w dniu 6 kwietnia 2017 roku, Peter Brabeck-Letmathe, dorychczasowy przewodniczący rady dyrektorów, nie będzie ubiegał się o reelekcję zgodnie ze statutem spółki i osiągając wiek emerytalny zrezygnuje z wszystkich swoich funkcji w radzie.

W dniu 27 czerwca Rada postanowiła zatem zaproponować panu Paulowi Bulcke, aktualnemu prezesowi Nestle, ubieganie się o funkcję przewodniczącego na najbliższym zwyczajnym walnym 6 kwietnia 2017 r.

Aby przygotować się do przyszłej roli i respektować minimalny okres odstąpienia od umowy, Paul Bulcke, który jest prezesem Nestle od 10 kwietnia 2008 roku, zrezygnuje ze swojej obecnej funkcji jako CEO Nestle z dniem 31 grudnia 2016.

50-letni Ulf Mark Schneider, jest od 2003 roku prezesem Fresenius Group. Jest absolwentem University of St. Gallen oraz zakończył Harvard Business School MBA. W celu zapewnienia płynnego objęcia obowiązków pan Schneider dołączy do koncernu Nestle w dniu 1 września 2016 na okres wprowadzający.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.