Ukrzaliznycia: Wojciech Balczun został dyrektorem ukraińskich kolei

• Polak Wojciech Balczun został mianowany dyrektorem generalnym ukraińskich kolei państwowych, Ukrzaliznycia.
• Doszło do tego podczas pierwszego posiedzenia zaprzysiężonego w zeszłym tygodniu nowego rządu premiera Wołodymyra Hrojsmana.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ukrzaliznycia: Wojciech Balczun został dyrektorem ukraińskich kolei

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 kwi 2016 13:07


"Chcę stworzyć ekipę, która będzie dokonywała przemian. Przede wszystkim powinna ona składać się z pracowników Ukrzaliznyci, dlatego że to oni posiadają największą wiedzę na ten temat. Moje doświadczenia z restrukturyzacji PKP Cargo wskazują, że to właśnie pracownicy są gwarancją jej sukcesu" - oświadczył Balczun, odpowiadając na pytania członków Rady Ministrów.

45-letni menadżer z Polski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora generalnego kolei, pokonując 30 innych kandydatów. Ówczesny minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivaras Abromaviczius wyjaśniał, że Polak wygrał ze względu na duże doświadczenie w kolejnictwie.

Minister przypominał, że Balczun "przeprowadził restrukturyzację PKP Cargo i z firmy, która przynosiła 100 mln złotych strat, uczynił przedsiębiorstwo przynoszące 500 mln dochodu".

"Wojciech jest młody, ale odnosił ogromne sukcesy jako szef największych polskich przedsiębiorstw. Najpierw dobrze zaprezentował się w największym polskim banku PKO BP, a następnie jako prezes PKP Cargo" - mówił Abromaviczius.

"Jest on nie tylko człowiekiem sukcesu, ale również takim polskim Sławą Wakarczukiem, gdyż jest liderem znanego polskiego zespołu (Chemia)" - porównywał Abromaviczius Balczuna do znanego muzyka ukraińskiego i lidera zespołu "Okean Elzy" Swiatosława Wakarczuka.

Państwowa spółka akcyjna Ukrzaliznycia jest narodowym przewoźnikiem kolejowym na Ukrainie. Obsługuje zarówno przewozy towarowe, jak i pasażerskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.